Historia zabójstw honorowych

Mala
urodzony: 1978 Łódź
Pchnięty nożem: 7 czerwca 2019
Lokalizacja: Brema
Pochodzenie: Nigeria
Dzieci: 3, ona znów jest w ciąży
Sprawca: jej były mąż Samuel U. (42 lata w czasie przestępstwa)
Samuel przybędzie w 2013 roku z Nigerii przez Włochy do Niemiec. Wraca do Włoch. Jego dziewczyna jest w Niemczech od 2012 roku. Ponieważ mają dwójkę dzieci, Samuel ubiega się o połączenie rodziny i jest w Bremie od początku 2019 roku. Ma nadzieję na uzyskanie pozwolenia na pobyt. Kobieta ma kolejne dziecko z innego związku. Pewien Niemiec uznał ojcostwo tego dziecka, aby dać Mala pozwolenie na pobyt.

7 czerwca 2019 roku Samuel podcina gardło swojej dziewczynie z krzewem w sypialni. Ona krwawi na śmierć. Nóż do krzewów ma ostrze o długości 26 cm. Kurier Weser pyta, dlaczego ktoś miałby mieć w domu nawet tak duży nóż. Sprawca dzwoni na policję i zostaje aresztowany bez oporu.

W listopadzie 2019 roku rozpocznie się proces przed Sądem w Bremie. W styczniu 2020 roku sprawca zostanie skazany na 10 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Prawdziwe nazwisko ofiary nie jest znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .