Historia zabójstw honorowych

Xena Wilhelm
urodzony: 1973 Łódź /> zadźgany nożem na śmierć: 10 czerwca 2019 roku
Rezydencja: Wolfsburg
Pochodzenie: Ukraina
Dzieci: 2
Sprawca: jej rozwiedziony mąż (47 lat)
Xena pochodzi z mężem i dwójką dzieci z Ukrainy do Niemiec. Rozwiodła się w 2019 roku, rezygnuje z wynajmu mieszkania komunalnego w Wolfsburgu i chce się przeprowadzić do Bochum. W Wielki Poniedziałek 2019 roku jej mąż dźgnął ją 22 razy. Sąsiedzi znajdują ją ciężko ranną na klatce schodowej.

Działo się to na oczach córki, która również jest ranna. Zabiera się ją wraz z matką do szpitala, później do ośrodka dla młodzieży, a następnie do ciotki i wuja. Policja aresztuje sprawcę w mieszkaniu. Matka umiera 2 dni później w szpitalu z powodu niewydolności narządów.

W listopadzie 2019 roku proces rozpocznie się w sądzie rejonowym w Braunschweigu. W grudniu, sprawca zostaje skazany na 11 lat pozbawienia wolności. Sędzia nazywa zbrodnię "absolutnie bezsensowną orgią przemocy".

Czy to jest zabójstwo dla honoru? Niektóre okoliczności mogą na to wskazywać: Sprawca nie uczy się niemieckiego i dlatego nie może znaleźć pracy jako jubiler. Jego żona pracuje, robi rzeczy lepiej, staje się bardziej niezależna i chce rozwodu. Nie do końca niezwykłe tło dla morderstwa dla honoru, plus sytuacja rozwodowa i inscenizacja zbrodni dla 10-letniej córki, która może być postrzegana jako zagrożenie.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .