Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Joseline H.
urodzony: 1983 Łódź /> Zabity: 11 czerwca 2019 roku
Rezydencja: Hamburg
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy/prawdopodobnie USA; Sprawca: Algieria
Dzieci: 3
Perpetrator: Nasr El Ddin B. (w tym czasie 32 lata)
To morderstwo może być postrzegane jako walka alkoholowa z fatalnym skutkiem. Albo żeby zatuszować gwałt. Ale jest też możliwe, że jest rola dla honoru. Oto fakty:

W kawiarni w Hamburgu-Neugraben odbędzie się przyjęcie w nocy z 11 czerwca 2019. Joseline, o imieniu Josy, jest sama w pubie o 3 nad ranem z Nasrem z Algierii. Nasr mieszka w kompleksie apartamentów w Neu Wulmstorf, gdzie zakwaterowani są uchodźcy. Pracuje w pubie, prawdopodobnie jako sprzątaczka. Josy jest Niemcem, pewnie o amerykańsko-czarnym pochodzeniu.

Prawdopodobnie Josy i Nasr są pijani. Z jakiegoś nieznanego powodu zabija ją, wiąże ciało taśmą i przewozi śmieciarką do krzaka w pobliżu miejsca zbrodni. Potem wraca do domu na rowerze lub motocyklu. Współlokatorka widzi go pokrytego krwią, gdy przyjeżdża.

Następnego ranka, mąż gospodyni znajduje ślady krwi i informuje policję. Część zbrodni (ale nie samą zbrodnię) można zobaczyć na nagraniu z monitoringu. Sprawca jest aresztowany w szpitalu w Buxtehude. Jego ręka jest złamana. Przyznaje się do zbrodni. Inni goście wieczoru odmawiają współpracy z policją, mogli być zbyt pijani lub poddani presji. Następnego ranka, policjanci znajdują ciało.

Na razie nic nie wiadomo o tym motywie. Jednak w przeszłości musiał istnieć związek lub coś podobnego między nimi. W tym względzie nie jest jasne, czy jest to zabójstwo dla honoru, czy też nie.

W grudniu 2019 roku rozpocznie się proces dla Landgericht Hamburg. Początkowo mówiono, że sprawca pochodził z Libanu. Ale pochodzi z Algierii i jest w Niemczech od 2016 roku. Złożył wniosek o azyl pod fałszywą tożsamością, który został odrzucony. Ma kartotekę kryminalną za kradzieże. Chce też wrócić do Algierii, co stawia jego pragnienie "prześladowań w ojczyźnie" w innym świetle.

W kwietniu 2020 roku sprawca zostanie skazany na 8 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Sędzia mówi o szczególnej bezsensowności tego czynu i o wyjątkowo brutalnym czynie. Motyw pozostaje niejasny - odrzucenie seksualne jest prawdopodobnie jego częścią.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .