Historia zabójstw honorowych

Jessika
urodzony: 1988 r.
Pchnięty nożem: 13 czerwca 2019 roku
Rezydencja: Nordhausen / Thuringia
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Algieria
Dzieci: 1 syn ( w momencie przestępstwa 11 miesięcy)
Sprawca: jej chłopak Youssef M. (26 lat)
W maju 2019 roku jest już incydent, w którym Youssef zamyka swoją dziewczynę i ich dziecko. Ale Jessika odmówiła zeznawać przeciwko niemu.

13 czerwca 2019 roku dźgnął ją nożem w klatkę schodową. Sąsiedzi wzywają policję. Jessika jest poważnie ranna i zostaje zabrana do szpitala, przechodzi operację ratunkową i przeżywa. Ten jednoroczny syn był w mieszkaniu podczas zbrodni. Sprawca ucieka, ale potem może zostać aresztowany.

Sprawca jest azylantem z Algierii, który miał zostać deportowany. Ojciec ubezpieczył jednak jego pobyt w Niemczech "w ostatniej chwili".

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , .