Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Isa
urodzony: 1994 r.
Próba morderstwa: 2019
Lokalizacja: Bielefeld
Pochodzenie: Sprawca: Obywatelstwo greckie i włoskie
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej były chłopak (27 lat w zbrodni)
4 maja 2019 roku, mężczyzna dźga swoją byłą dziewczynę w Bielefeld-Stieghorst na drodze publicznej w pobliżu jej mieszkania. Ofiara jest ciężko ranna, gdy dociera do szpitala i przeżywa. Sprawca zostaje aresztowany. Powstaje ekipa dochodzeniowa w celu zbadania tej próby morderstwa.

Sprawca nazywa się w raporcie "Bielefelder". Zdjęcia z jego aresztowania - oraz inscenizacja usiłowania zabójstwa z nożem na drodze publicznej - sugerują w każdym razie pochodzenie nie-Westfalskie. Gdzie indziej mówi się, że ma włoski i grecki paszport. Możliwe, że oba paszporty są fałszywe. Jeszcze przed zbrodnią, sprawca był brutalny wobec ofiary. Zabroniono mu zbliżać się do ofiary.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , .