Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Klea
Urodzony: 1967
Próba zabójstwa: 26 kwietnia 2001 r.
Miejsce zamieszkania: Neubeuern (Bawaria)
Pochodzenie: Albania
Dzieci: niejasne, przypuszczalnie tak
Sprawca: jej mąż (w chwili popełnienia zbrodni miał 33 lata)
W tej starej sprawie nie można znaleźć prawie nic: 26 kwietnia 2001 r. kosowski Albańczyk jedzie taksówką do swojej rozwiedzionej żony. Zastrzelił ją, jej przyjaciółkę, jej szefa i siebie. On sam ginie, podobnie jak dziewczyna. Była żona i jej szef przeżywają ciężko ranni.

Ponieważ sprawca nie żyje, nie będzie procesu. Można tylko przypuszczać, że honor odgrywa rolę w motywie jest. Separacja i publiczna inscenizacja mogą na to wskazywać. Klea nie jest prawdziwe imię ofiary.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .