Historia zabójstw honorowych

Karina
Urodzony: 1963
Zasztyletowany na śmierć: 6 grudnia 2009 r.
Miejsce zamieszkania: Rimsting (Górna Bawaria)
Pochodzenie: ofiara: Niemcy; sprawca: Pakistan
Dzieci: prawdopodobnie żadne
Sprawca: jej mąż, który mieszka oddzielnie
6 grudnia 2009 roku 37-letni Pakistańczyk zadał 14 ciosów nożem swojej niemieckiej żonie, która była o dziewięć lat starsza. Byli w separacji i mieszkali w osobnym mieszkaniu w Rimsting (koło Rosenheim). Sprawca został tam zatrzymany po dokonaniu przestępstwa. Sam zawiadomił policję.

W czerwcu 2010 r. sprawa została rozpatrzona przez sąd rejonowy w Traunstein. Początkowo sprawca milczy, ale potem przyznaje się do morderstwa. Mówi o wpływie alkoholu. Wspomina swój zawód jako niewykwalifikowanego urzędnika w dworcowym bistro. W 2003 r. przybył do Niemiec jako osoba ubiegająca się o azyl, ale jego wniosek o azyl został odrzucony. Aby uniknąć deportacji, jego niemiecka dziewczyna złożyła mu propozycję małżeństwa.

Sprawca został skazany na 12 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci. Prawdziwe nazwiska ofiary i sprawcy nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .