Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Kardelen
urodzony: 1969
śmiertelnie ugodzony nożem: 22 października 2008 r.
Miejsce zamieszkania: Bad Nauheim / Wetterau
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 3 córki
Sprawca: jej mąż (w chwili popełnienia zbrodni 45 lat)
Podobno Kardelen urodziła 3 córki w bardzo młodym wieku. W październiku 2008 roku ma 39 lat, a córki są dorosłe. Rozwodzi się z mężem. Nie jest wykluczone, że czekała aż najmłodsza córka będzie "dorosła".

Ojciec nie chce przyjąć rozwodu i 28 października nad ranem zadaje Kardelenowi 5 ciosów nożem do chleba. Ciało zakopuje w ogrodzie w Friedberg-Dorheim. Kilka dni później pokazuje policji to miejsce.

W maju 2009 roku w sądzie rejonowym w Giessen rozpoczyna się proces. W tym samym miesiącu sprawca zostaje skazany na 9,5 roku więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci. Prawdziwe nazwisko ofiary nie jest znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .