Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Jolin S. i jej nienarodzone dziecko
urodzony: 1991
dźgnięty nożem na śmierć: 5 lutego 2013
Rezydencja: Wiesbaden
Pochodzenie: Ofiara: Amerykanin niemiecki; Sprawca: Afganistan
Dzieci: była w ciąży
Perpetrator: jej chłopak Isa Sh. (23 lata)
23-letni student Isa urodził się w Niemczech, jego rodzina pochodzi z Afganistanu. Od końca 2011 roku jest razem z asystentem prawnym Jolin.

W dniu 5 lutego 2013 r. ukłuł swoją partnerkę, która jest w 3 miesiącu ciąży i spodziewa się dziecka od niego, przy jej drzwiach frontowych. Jolin i nienarodzone dziecko umierają w szpitalu. Sprawca ucieka do samochodu swojego ojca.

W areszcie Isa mówi współwięźniowi, że musiał trzymać związek w tajemnicy przed rodzicami. Rodzice nigdy nie przyjęliby dziecka z chrześcijańską kobietą. Poprosił więc Jolin o przerwanie ciąży i zagroził: "Jeśli tego nie zrobisz, wykopię ci to z brzucha". Kolega z więzienia donosi, że Isa była przekonana, że nie można udowodnić zbrodni przeciwko niemu. Był mądrzejszy od policji.

Po zbrodni, brat i ojciec sprawcy też zostali prawdopodobnie aresztowani. Jak historia tych dwóch trwa nadal jest niejasna.

W październiku rozpocznie się proces przed Sądem Rejonowym w Wiesbaden. Oskarżony milczy. Narzędzie zbrodni nie zostało jeszcze znalezione. Obrona próbuje przypisać przestępstwo byłemu chłopakowi Jolin, Raminowi. Ale on był u dentysty w czasie przestępstwa.

W marcu 2014 r. Isa zostanie skazana na dożywocie, /ale bez ustalenia szczególnie poważnej winy. Gazeta mówi o "kulturowym rabacie", świat mówi o kulturowym bonusie.

We wrześniu 2015 r. Federalny Sąd Najwyższy odrzuca odwołanie prokuratury i obrony.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .