Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Defrim & Shpetim
urodzony: 1958 i 1987
dźgnięty nożem: 29 stycznia 2013 r.
Rezydencja: Neumarkt (niedaleko Norymbergi)
Pochodzenie: Kosowo
Sprawca: Sejdi K., były mąż jego córki/siostry (44 lata)
W 1994 roku Sejdi i Stresa pobrali się. Rodzina Stresy jest uważana za dobrze zintegrowaną. Może na ślubie chodzi o pozwolenie na pobyt dla Sejdiego. Sporadycznie pracuje jako lakiernik. Rodzina żyje głównie z dobrobytu.

Sejdi zbiera 7 wcześniejszych wyroków w ciągu 10 lat, jest kilka razy w więzieniu. On jest niezwykle brutalny. Z małżeństwa jest syn, urodzony w 1999 roku. Nawet w ciąży zdarzają się bójki. Stresa nie otrzymuje żadnego wsparcia od swojej rodziny.

Kosovo-Albanian uważa swoją żonę i dziecko za swoją własność. Po latach maltretowania Stresa rozwodzi się we wrześniu 2012 roku i ucieka z dzieckiem do schroniska dla kobiet. Małżeństwo jest rozwiedzione jako trudna sprawa bez roku rozwodowego. Sejdi postanawia w odwecie zabić swoich męskich członków rodziny. Morderstwo jest zagrożone, również przez innych rodaków z Kosowa.

Przesłuchanie odbędzie się w styczniu 2013 roku. Tydzień później Sejdi uzyskuje dostęp do domu swojej byłej żony pod pretekstem. Tam poznaje swojego byłego ojca i byłego szwagra. Wyciąga nóż i najpierw kłuje najstarszego, potem jego syna. Obaj krwawią na śmierć.

W styczniu 2014 roku rozpocznie się proces przed norymberskim sądem przysięgłych. Krewni ofiar zeznają, że nadal czują się zagrożeni przez oskarżonego. Adwokaci Sejdisu powołują się na obronę własną. Była żona zeznaje, że sprawca był brutalny i agresywny i uderzył ją na oczach syna. Nie poszedł do pracy, żył z zasiłku. Po rozwodzie, przysięgał zabić jej męskich członków rodziny.

Sejdi został skazany na karę dożywotniego więzienia. Ustalono szczególną powagę winy. Po wyroku są zamieszki w sądzie. Nazwiska dwóch ofiar nie są znane.

Posted in Dochodzenie, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .