Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Johanna
urodzony: 1993
usiłowanie zabójstwa: 28 listopada 2015
Lokalizacja: Ebersberg (w pobliżu Monachium)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; sprawca: Jordania
Dzieci: 1 córka (5 lat)
Perpetrator: jej narzeczony Mohammed D. (22 lata)
23-letnia lekarka-asystentka Johanna ma 5-letnią córkę z poprzedniego związku. Jest zaręczona z Mohammedem, którego zawód określany jest jako rzeźnik lub dozorca. Wesele zaplanowano na maj 2016 roku. Ale Johanna czuje się zamknięta i chce "przełożyć" wesele. Mohammed uważa to za naruszenie honoru i grozi jej zabiciem.

28 listopada 2015 roku, po wizycie w dyskotece w ich wspólnej sypialni, wbił jej nóż kuchenny w brzuch. Wzywa lekarza dyżurnego (z czego później korzysta jako zwolnienie z morderstwa). Awaryjna operacja ratuje życie Johanny. Mohammed zostaje aresztowany. W tym momencie córka była z dziadkami.

W sierpniu 2016 r. w Sądzie Rejonowym w Monachium rozpoczyna się proces o spowodowanie niebezpiecznego uszkodzenia ciała. We wrześniu sprawca zostaje skazany na 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. W wyroku stwierdza się, że dla ofiary stało się jasne, że "będzie musiała prowadzić dziwne życie w małżeństwie", według sędziego. Prawdopodobnie Mohammed zostanie deportowany podczas zatrzymania. Matka sprawcy wywołuje zamieszki na sali sądowej. Gazeta podaje inne imię niż Johanna.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , .