Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Banu
urodzony: 1989
zamordowany: 16 listopada, 2015
Położenie: Laaber koło Ratyzbony
Pochodzenie: Irak
Dzieci: 3 (3, 6, 8 lat)
Sprawca: jej mąż Jumaah Khezaier Abbas (31 lat)
W wieku 16 lat jej rodzice w Iraku zawarli przymusowe małżeństwo z nauczycielem Jumaah Khezaier Abbasem. Mają troje dzieci. W lutym 2015 roku rodzina przybywa do Niemiec jako uchodźcy z Bagdadu. We wrześniu przenoszą się do domu niedaleko Regensburga. Ojciec jest dumny, że jest lub był członkiem narodowej reprezentacji Iraku w piłce nożnej. W Internecie można znaleźć, że był on aktywny w klubach piłkarskich SV Türk Genclik Regensburg i TSV Großberg.

Rano 16 listopada Jumaah i jego trzyletnia córka przychodzą na policję i przyznają się w złamanym angielskim, że zabili i udusiły jego żonę. Policja znalazła ciało. Kilka tygodni wcześniej miała już miejsce akcja policyjna w sprawie przemocy domowej. Rozmawiano o programie ochrony ofiar. Oczywiste jest, że z powodu swojej agresywnej postawy sprawca został przez władze zwrócony z domu do schroniska dla uchodźców. Mówi się, że flirtowała z innym człowiekiem w Iraku za pomocą SMS-ów.

Trójka dzieci była w domu w czasie zbrodni. Przynajmniej córka widziała zbrodnię. Prawdopodobnie ojciec zabrał wtedy dwóch starszych synów do schroniska dla uchodźców. Wszystkie trzy dzieci zostały później objęte opieką Biura Opieki nad Młodzieżą i domu dziecka.

W lipcu 2016 r. rozpocznie się proces przed sądem w Ratyzbonie. Policjant zgłasza się na świadka aresztowania. Sprawca powiedział mu, że skorzystał z prawa do zabicia swojej żony. Nie wiedział, dlaczego musiał iść do więzienia. W tym samym miesiącu zostaje skazany na dożywotnie więzienie za usiłowanie zabójstwa w ramach przestępstwa polegającego na zabójstwie. W wyroku stwierdza się, że od początku związek charakteryzował się przemocą wobec kobiety. Jednak czynu nie należy uważać za morderstwo, ponieważ nie można było jednoznacznie ustalić przyczyn pierwszego ataku. W drugim ataku kobieta nie powinna być już naiwna.

Banu nie jest prawdziwym imieniem kobiety. Jesteśmy zadowoleni z wskazówek! Jesteśmy również zadowoleni z podpowiedzi na temat tego, na czym polega kariera piłkarska.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .