Historia zabójstw honorowych

Alia
urodzony: 1996
usiłowanie zabójstwa: 28 listopada 2015
Rezydencja: Ahlhorn koło Oldenburga
Pochodzenie: Irak
Dzieci: niejasne
Perpetrator: jej mąż Abdul (21 lat)
Alia i Abdul przybędą do Niemiec jako uchodźcy z Iraku w październiku 2015 roku. Udają, że są bratem i siostrą. W rzeczywistości są oni prawdopodobnie siłą zamężni od 2 lat.

Abdul mieszka w domu dla uchodźców, Alia z siostrą w Ahlhorn. 28 listopada 2015 roku Abdul goni swoją żonę na ulicy. Próbuje się uratować w wejściu do domu. Dźgnął ją 11 razy nożem.

Straż pożarna znajduje poważnie ranną kobietę przy wejściu do domu. Alia przyjeżdża do szpitala i pozostaje na oddziale intensywnej terapii przez wiele miesięcy. Sprawca ucieka samochodem, ale następnego dnia zostaje aresztowany w Bremie.

W marcu 2016 r. zostanie złożony akt oskarżenia za usiłowanie zabójstwa i spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała. Proces rozpocznie się w maju na dworze w Oldenburgu. Alia jest nadal niedostępna i reprezentowana przez prawnika. Okazuje się, że chciała zerwać z przymusowym małżeństwem. Abdul był szczególnie zaniepokojony faktem, że według doniesień z telefonu komórkowego został odesłany do Iraku za przestępstwo.

Wyrok wynosi 9 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Odwołał się od tego. W grudniu 2016 r. wyrok zostaje potwierdzony przez Federalny Sąd Najwyższy.

Prawdziwe nazwiska ofiar i sprawców nie są znane. Jesteśmy zadowoleni z kilku wskazówek!

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , , .