Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Leyla
urodzony:1968
prawie dźgnięty nożem: 5 stycznia 2014
Rezydencja: Neuss/Düsseldorf
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 2 synów
sprawca: jej rozwiedziony mąż Arif C. (45 lat)
Po 25 latach małżeństwa, Leyla rozwodzi się z mężem Arifem. Zwykły syn prawdopodobnie zostaje z Leylą, która pracuje jako pielęgniarka. Zawód Arifa jest wskazany jako mechanik przemysłowy.

5 stycznia 2014 r., po zakończeniu służby w szpitalu Heerdt, Leyla pójdzie na spacer z przyjaciółką na brzegi Renu w Düsseldorfie.

Jej były mąż czai się na nią, zaczyna bójkę i wbija jej nóż w plecy. W bardzo krytycznym stanie, ofiara udaje się do szpitala. Ale jej życie można uratować dzięki operacji awaryjnej.

Niesp ucieka. Niemiecki żołnierz, który akurat przebywa w sąsiedztwie, odbiera pościg, aresztuje sprawcę na stacji benzynowej i wzywa policję. Sprawca jest znany policji - również z powodu przemocy wobec żony. Nakaz aresztowania dotyczy próby zabójstwa.

W maju 2014 r. proces rozpocznie się przed sądem rejonowym w Düsseldorfie. Mówi się, że para znała się od najmłodszych lat i że wyszła za mąż wcześnie. To prawdopodobnie oznacza małżeństwo, które przynajmniej zostało zorganizowane. W czerwcu Arif zostaje skazany na 6 lat i 9 miesięcy więzienia.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , , .