Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Hanna
urodzony: 1998
zadźgany nożem na śmierć: 3 lipca 2020
Lokalizacja: Leverkusen
Pochodzenie: Etiopia
Dzieci: nie
Perpetrator: Tekeste G. (47 lat w czasie przestępstwa)
Tekeste ma 3 dzieci z pierwszą żoną w Etiopii. Prawdopodobnie jego druga żona jest Niemką, przez którą ma pozwolenie na pobyt. On również mieszka w separacji z nią.

Od miesięcy prześladował młodszą o 25 lat Hannę, /która przyjechała do Niemiec w wieku 17 lat. Najwyraźniej nakłaniał ją do małżeństwa z nim. Idzie na policję, ale nie wnosi oskarżenia (pomimo groźby użycia młotka).

3 lipca 2020 roku Tekeste czeka na Hannę w jej domu w Leverkusen-Schlebusch i dźga ją nożem. Hanna umiera w holu. /Br />Tekeste czeka na Hannę w domu w Leverkusen-Schlebusch.

Policja szturmuje mieszkanie sprawcy /i znajduje współlokatorkę. Następnego dnia, sprawca zostaje aresztowany.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .