Historia zabójstw honorowych

Dilek
urodzony: 1998
Próba morderstwa: 4 lipca 2020
Rezydencja: Heidelberg
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: 1 córka (2 lata)
Sprawca: jej mąż (23 lata w czasie przestępstwa)
Niewiele wiadomo o tej sprawie: 20-letnia kobieta ma 2 letnią córkę. Mieszkają w domu towarzyskim w Heidelberg-Rohrbach. Można się zastanawiać, czy oznacza to schronisko dla uchodźców.

4 lipca 2020 roku, 23-letni mężczyzna atakuje ich obu nożem. Matka i córka przychodzą do szpitala i przeżywają. Sprawca zostaje aresztowany na miejscu zbrodni. Nazwisko i pochodzenie są nieznane, nie wiadomo też, czy motyw honorowy odgrywa jakąś rolę, czy nie.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , .