Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Leyla
urodzony: 1995 r.
dźgnięty nożem na śmierć: 23 czerwca 2020
Rezydencja: Hamburg
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: co najmniej 1 syn (11 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Sprawca: jej były chłopak (27 lat)
Jeśli Leyla ma syna 11 lat w wieku 25, prawdopodobnie zostanie wydana za mąż przez swoich rodziców w wieku 13 lat. To może oznaczać, że jest z Afganistanu. Wszystko inne jest tak samo możliwe, również to, że błędnie określiła wiek przy wejściu.

Mieszka w domu dla uchodźców w Hamburgu-Langenhornie. 23 czerwca 2020 roku jej były chłopak dźgnął ją nożem kuchennym. Jej syn staje się naocznym świadkiem tej zbrodni. Matka umiera w szpitalu. Sprawcy zakazano zbliżania się do kobiety. Sprawca rani się, ale przeżywa. Nie znamy prawdziwych nazwisk osób w to zamieszanych.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .