Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Fadia
ur.: 1979
ugodzony nożem: 30 listopada 2010
Miejsce zamieszkania: Oberhausen
Pochodzenie: ofiara: Arab; sprawca: Turcja
Dzieci: 2 dziewczynki
Sprawca: jej były chłopak Ali (37 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Ali jest górnikiem, ale wiąże koniec z końcem pracując na czarno. Podczas rozwożenia pizzy w Oberhausen poznaje Fadię, Arabkę. Łączy ich przelotny związek.

30 listopada 2010 roku Ali zabija swoją dziewczynę w jej mieszkaniu 35 ciosami nożem, niemal odrąbując jej głowę. Świadkiem zbrodni jest jedna z córek, w wieku około 5 lub 6 lat. Ojcostwo obu córek jest niejasne.

Po zbrodni Ali zabiera dwie małe dziewczynki do sąsiadów i wzywa policję. Proces rozpoczyna się w sierpniu 2011 roku w sądzie rejonowym w Duisburgu. Sprawca przyznaje się do popełnienia przestępstwa, ale stwierdza, że go nie pamięta. Mimo że sprawca wielokrotnie groził ofierze, we wrześniu 2011 roku zostaje skazany na dziewięć lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Prawdziwe nazwiska sprawcy i ofiary nie są znane. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi tropami w tej sprawie!

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .