Historia zabójstw honorowych

Eda
urodzony: 1995 r.
Próba morderstwa: 2 września 2019
Rezydencja: Maintal (niedaleko Hanau)
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej chłopak (35 lat w czasie przestępstwa)
Wczesnym rankiem 2 września 2019 roku, mężczyzna strzela swojej dziewczynie w głowę na otwartej ulicy w Maintal-Dörnigheim. Ofiara jest poważnie ranna i trafia do szpitala, przechodzi operację ratunkową i przeżywa.

Sprawca ucieka, ale zostaje złapany po 90-minutowych poszukiwaniach.

Ta sprawa nie musi mieć związku z motywem honorowym. Powtarzające się jednak sformułowanie rodzi pytanie: motywem powinno być to, że kobieta "miała kontakt z innym mężczyzną". Prawdziwe nazwiska i pochodzenie sprawcy i ofiary nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .