Historia zabójstw honorowych

Sabina
urodzony w 1968 r.
Próba morderstwa: 3 września 2019
Rezydencja: Uetze-Krätze (niedaleko Hanoweru)
Provenance: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Republika Dominikańska
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej były mąż Danilo (33 lata w czasie przestępstwa)
Danilo ma 33 lata i jest znany policji. Ma Dominikanina i niemiecki paszport. Ten ostatni prawdopodobnie z powodu małżeństwa z Sabine, która jest starsza o 18 lat. W jednym z artykułów w gazecie opisuje ją później jako "bardzo zadbanego, wykwalifikowanego administratora biznesu".

Oboje są rozdzieleni, /ale nadal mieszkają razem. 3 września 2019 roku Danilo dźgnął nożem Sabinę i trzymał ją przez 3 godziny. Tylko przy odrobinie szczęścia może uciec do sąsiadów. Dzwonią na policję. Sprawca został aresztowany w pobliżu miejsca zbrodni. Sabine zostaje zabrana do szpitala i przeżywa.

Nie znamy prawdziwych nazwisk osób, których to dotyczy. Możliwe, że jest to zabójstwo dla honoru. Ale może to też być morderstwo pod pozorem. Zabójca ma zeznanie lekarza na schizofrenię paranoidalną.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Źródła:
Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .