Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Daniela Karaffa
urodzony: 1977
Uduszony: 12 marca 2013
Rezydencja: Monachium-Pasing
Pochodzenie: Ofiara: Słowacja; Sprawca: Turcja
Dzieci: 2 (2 i 5 lat)
Sprawca: jej były chłopak Bülent A. (43 lata)
Bülent i Daniela mają dwoje dzieci: syna i córkę. Prawdopodobnie wszyscy czterej mają obywatelstwo niemieckie.

Daniela bierze rozwód i ma nowego chłopaka. Bülent nie chce tego zaakceptować. On ją prześladuje i nęka.

Dwoje kłóci się również wieczorem 12 marca 2013. Potem Daniela znika. Prawdopodobnie uduszona przez swojego byłego chłopaka, owinięta w dywan i zabrana do podziemnego garażu. Przyjaciel zgłosił jej zaginięcie 18 marca. Podczas gdy przyjaciele i policja jej szukają, Bülent sprząta mieszkanie i ubiega się o opiekę nad dwójką dzieci.

Bülent jest bezrobotnym elektrykiem i zostaje aresztowany 27 marca w domu rodziców. Jest w areszcie. Chociaż ciało nadal jest zaginione, jest oskarżony o morderstwo.

Zaledwie 14 miesięcy później, policja znajduje ciało po anonimowym pisemnym poleceniu. Została położona nago w lesie. Zwłoki są identyfikowane na podstawie dokumentacji dentystycznej, a następnie analizy DNA.

Dzieci są pod opieką młodzieży. Rodzice Danieli mieszkają na Słowacji i złożyli wniosek o opiekę.

W maju 2015 roku Bülent zostanie skazany przez sąd okręgowy w Monachium na karę dożywotniego więzienia. Szczególna powaga winy nie jest ustalona.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .