Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ayse
urodzony: 1975
dźgnięty nożem na śmierć: 8 maja 2013 r.
Miejsce zamieszkania: Alsdorf (koło Aachen)
Pochodzenie: ofiara: domniemana Turcja; sprawca: Turcja
Dzieci: 4
Sprawca: jej były chłopak Ramazan A. (39 lat)
Ayse i Ramazan są 4 lata razem i mają dwójkę dzieci razem. Oboje mają jeszcze po 2 dzieci z poprzednich związków. Ponieważ dochodzi do przemocy domowej, Ayse otrzymuje zakaz zbliżania się. Ramazan, który został skazany kilka razy, nie zaakceptuje tego.

W dniu 8 maja 2013 roku podąża za samochodem swojego byłego partnera ze skuterem silnikowym, w schowku na kask nożem z domu swojej siostry. Na parkingu atakuje Ayse'a. 11-letni syn próbuje chronić swoją matkę. Ojciec też mu grozi, a potem dźga matkę, która przykucnęła do ziemi. Dwoje dzieci też jest obecnych. Matka może jeszcze zadzwonić na policję, ale umiera mimo operacji w szpitalu. Ramazan ucieka, zaraz potem zwraca się na policję.

W listopadzie 2013 rozpocznie się proces przed sądem przysięgłych w Akwizgranie. W grudniu Ramazan zostaje skazany na 12 lat więzienia za zabójstwo. Sędzia używa słowa "ubój" w swoim oświadczeniu.

Uwaga. Prawdziwe imię kobiety nie jest znane, ani jej pochodzenie (Turcja?). Cieszymy się z podpowiedzi.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .