Historia zabójstw honorowych

Claudia
urodzony: 1976
Spalony żywcem: 11 sierpnia 2019 roku
Rezydencja: Münster
Pochodzenie: Perpetrator: prawdopodobnie Turcja
Dzieci: 1 syn
Sprawca: jej były mąż Ahmed J. (36 lat w czasie przestępstwa)
Ahmed mieszka w mieszkaniu w hotelu w Münsterze, gdzie kiedyś pracował. W dniu 11 sierpnia 2019 r. zalał swoją byłą żonę benzyną i podpalił ją. Nie jest jasne, dlaczego w ogóle jest w jego mieszkaniu i bierze kąpiel wczesnym rankiem. Mieszkanie spala się całkowicie.

Goście hotelowi dzwonią do straży pożarnej. Drzwi mieszkania są wyłamane. Ofiara jest przewożona do specjalnej kliniki i wprowadzana w sztuczną śpiączkę. Ona przeżywa. Ponad 40 procent powierzchni jej skóry jest spalone. Zostanie okaleczona na całe życie.

Mówi się, że ofiara i sprawca /byli ostatnio na wakacjach ze swoim synem. Nic nie wiadomo o ofierze, nawet jej prawdziwe nazwisko. Znane jest tylko imię Ahmeda sprawcy, co może wskazywać na tureckie pochodzenie. Różnica wieku wskazuje raczej na ofiarę niemiecką. Ale może być też zupełnie inna.

W lutym 2020 roku rozpocznie się proces o usiłowanie zabójstwa w sądzie rejonowym w Münsterze.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , .