Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ashtar
urodzony w 1992 r.
Uduszony: 9 sierpnia 2019
Rezydencja: Lebach (Saara) / Bad Salzschlirf (koło Fuldy)
Pochodzenie: Irak
Dzieci: 2
Sprawca: jej mąż (27 lat w czasie przestępstwa)
Asztar, jej mąż i dwoje dzieci ubiegają się o azyl w Niemczech w styczniu 2019 roku i przeprowadzają się do Lebacha w Saarze. Dostaje rozwód i przeprowadza się do przyjaciół w Bad Salzschlirf w Hesji.

Jakoś tam śledzi ją były mąż i dusi ją do nieprzytomności w mieszkaniu jej przyjaciół 9 sierpnia 2019 roku. Jedno z dwojga dzieci jest świadkiem tej zbrodni. Sprawca jest aresztowany. Dwa dni później Ashtar umiera w szpitalu. Prawdziwe nazwiska osób, których to dotyczy, nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .