Historia zabójstw honorowych

Chanda
urodzony w 1987 r.
Próba morderstwa: 11 września 2020
Rezydencja: Langen (niedaleko Frankfurtu/M.)
Pochodzenie: Sprawca: Pakistan
Dzieci: co najmniej 2
Sprawca: jej mąż Taqi Khan (51 lat w czasie przestępstwa)
Chanda żyje rozwiedziona z mężem, który jest starszy o prawie 20 lat. 11 września 2020 roku przyprowadza rano dzieci do szkoły i przedszkola. Wraca do swojego mieszkania. Tam jej rozwiedziony mąż atakuje ją młotkiem i próbuje ją zabić. Chanda może się uratować, jadąc do sąsiadów i zostaje zabrana do szpitala.

Sprawca ucieka, zaczęła się dla niego obława. Jego ostatnią rezydencją była "rezydencja" w Hainburgu, w powiecie Offenbach. Prawdziwe nazwisko ofiary nie jest znane.

Około 10 dni po zbrodni, sprawca i jego adwokat zgłaszają się na policję w Darmstadt.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .