Historia zabójstw honorowych

Naima
urodzony: 1995 r.
Morderstwo: 12 września 2020
Rezydencja: Euskirchen (NRW)
Pochodzenie: prawdopodobnie Maroko
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej mąż (42 lata w czasie przestępstwa)
Północnoafrykańska kobieta jest maltretowana przez swojego 17-letniego męża, jest co najmniej jedna operacja policyjna znana w 2018 roku.

12 września 2020 roku mężczyzna dźgnął ją nożem we wspólnym mieszkaniu w Euskirchen koło Bonn. Naima się na klatkę schodową. Tam się zawaliła. Mężczyzna wciąga ją z powrotem do mieszkania i dzwoni do lekarza pogotowia. Kobieta umiera 2 dni później w szpitalu. Resztę można tylko domyślać się: importowanej panny młodej, przemocy domowej, rozwodu, morderstwa. Wszystko jest możliwe.

The Express mówi o nadmiarze przemocy. Sprawca jest aresztowany w noc zbrodni. Prawdziwe nazwiska osób w to zamieszanych nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .