Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Barbara
Urodzona: 1969
Usiłowanie zabójstwa: 7 maja 2010 r.
Miejsce zamieszkania: Oldenburg
Pochodzenie: ofiara: Niemcy; sprawca: Afryka Północna
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej mąż (38 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Barbara chce się rozwieść z mężem. Jego pochodzenie podane jest jako Afryka Północna, przypuszczalnie pochodzi z Tunezji lub Maroka. On nie chce się zgodzić na rozwód i goni ją z nożem do ich wspólnego mieszkania 7 maja 2010 roku. Krzyczy "zaraz poderżnę ci gardło", celując najpierw w jej twarz, a potem w brzuch. Barbara ucieka, dzwoni na policję i zostaje przewieziona karetką do szpitala.

Następnego dnia sprawca zostaje złapany. Jest on notowany między innymi za napaść na tle seksualnym. Nakaz aresztowania i zarzuty dotyczą zadawania niebezpiecznych obrażeń ciała i usiłowania nieumyślnego spowodowania śmierci.

W grudniu 2010 roku sprawca został skazany przez Sąd Rejonowy w Oldenburgu na trzy lata więzienia. W wyroku stwierdzono, że sąd założył zamiar zabójstwa. Następnie sprawca zwolnił swoją żonę.

Barbara nie jest prawdziwym imieniem kobiety. Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki w tej sprawie!

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , .