Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Baran
urodzony: 2005 r.
Morderstwo: 4 kwietnia 2020
Rezydencja: Augsburg
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: on miał tylko 15 lat
Sprawca: jego szwagier (29 lat w czasie przestępstwa)
W dniu 4 kwietnia 2020 roku w Augsburgu-Göggingen doszło do zamieszek w schronisku dla uchodźców. Wezwano policję. Policjanci znajdują martwego 15-latka. Jego matka jest poważnie ranna i potrzebuje operacji ratunkowej. Poważnie ranna jest również siostra (20 lat). Ojciec (41 lat) i inna siostra (16 lat) są lekko ranni. Matka miałaby 37 lat. Oznaczałoby to, że w wieku 13 lat miałaby swoją 24-letnią córkę.

Tło: 29-letni przestępca był żonaty z 24-letnią córką rodziny. Ale ona była rozwiedziona. Młoda kobieta nie była obecna podczas zbrodni.

Sprawca został aresztowany, jego nakaz aresztowania jest za morderstwo i 4 usiłowania zabójstwa. Co do motywu, można by spekulować: Mężczyzna bije swoją żonę. Wraca do swoich rodziców. Odkąd ją przyjęli, złoczyńca wini swoich teściów za rozwód. Albo to mogło być coś innego. Nazwiska zaangażowanych osób nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .