Historia zabójstw honorowych

Ann-Christin Khoudor
urodzony: 1986
dźgnięty nożem: 21 maja, 2014
Lokalizacja: Minden
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; sprawca: Turcja / Yezidi Kurd
Dzieci: 2 (4 i 7 lat) i jeden nienarodzony
Perpetrator: jej chłopak/były chłopak Ridvan M. (24 lata)
21 maja 2014 r. Ridvan, Yezidi Kurd z Turcji, donosi policji, że wbił nóż w ziemię swojej dziewczynie. Ofiarą jest Ann-Christin Khoudor, urodzona w Wimmer, Niemka, która przeszła na islam. Być może wyszła za mąż za libańskiego Kurda. Można to wywnioskować z jej nazwiska i imion dwojga dzieci z tego małżeństwa. Ann-Christin znów jest w ciąży. Nienarodzone dziecko należy do sprawcy, z którym miała trzyletni związek.

Sprawca (którego zawód określany jest mianem hydraulika) wszedł do drzwi mieszkania, gonił dwoje dzieci do salonu i wbił nożem 31 razy swoją dziewczynę w łazienkę.

Policja znajduje ciało z ogromnymi ranami kłutymi i nożem w mieszkaniu ofiary. Dzieci uciekły do sąsiadów, którzy również poinformowali policję.

Po czynie, który się pojawił: Sprawca jest zmuszany przez rodziców do zawarcia małżeństwa z inną kobietą. Wkrótce odbędzie się wesele, zaprasza się 1000 gości. Tradycje małżeńskie Yezidian są bardzo surowe. Ale ponieważ Ann-Christin jest w ciąży z Ridvanem, chce przekonać ją do przerwania ślubu. Odmawia. Potem przychodzi do czynu.

Ściśle mówiąc, ten akt nie jest "prawdziwym" zabójstwem honorowym, jeśli motywem jest zatuszowanie ciąży. Jednak akt ten jest nie do pomyślenia bez koncepcji honoru Yezidi. W listopadzie 2014 roku Ridvan zostanie skazany na dożywotnie więzienie. Obrona ogłasza apelację.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .