Historia zabójstw honorowych

Anes B.
urodzony: 1971
dźgnięty nożem na śmierć: 31 marca 2014
Lokalizacja: Kleef/ NRW
Pochodzenie: Turcy / Kurdowie / Yezidis
Dzieci: niejasne
Sprawcy: Adil (31 lat) i jego brat Mekin O. (22 lata)
To morderstwo można postrzegać jako zabójstwo dla honoru, ale może to być również spór zbiorowy. Oto historia: Bracia Yezidian Adil i Mekin uważani są za zintegrowanych. Co nie jest rzadkością w przypadku Yezidiego. Zasady małżeństwa są tym bardziej rygorystycznie egzekwowane.

Dwaj bracia mają siostrę, która rozwiodła się w 2002 roku. 31 marca 2014 r. Adil i Mekin wbijają nożem rozwiedzionego 43-letniego męża w supermarket 44 razy. Najpierw uciekają, ale zostają skonfrontowani z policją.

W grudniu 2014 r. sąd rejonowy w Cleves skaże sprawców na 12 lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci. Współskarżyciel wnosi odwołanie do Federalnego Sądu Najwyższego. Proces zostanie wznowiony w maju 2016 roku. Nowy proces podwyższa wyrok za morderstwo do dożywotniego więzienia. (1) Oskarżeni składają odwołanie, które zostaje oddalone jako bezzasadne. Wyrok stanie się prawomocny w kwietniu 2017 roku.

Ofiara maltretowała swoją żonę (siostrę sprawców) przed rozwodem i dlatego została kilkakrotnie skazana. Został również uwięziony na 4 lata za usiłowanie zabójstwa.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .