Historia zabójstw honorowych

Aaya
urodzony: 2003
zszywane: 21 marca 2014
Rezydencja: Neu Wulmstorf koło Hamburga
Pochodzenie: palestyński / Gaza
Dzieci: ona sama była dzieckiem
Perpetrator: jej brat Ahmed (18 lat)
Ocena tej sprawy jest niejasna. Najpierw fakty: 11-letnia Aaya zostanie zabita 21 marca 2014 r. przemocą wobec jej górnych partii ciała i szyi. Jej ciało wkłada się do worka na śmieci, który policja znajduje później w szopie ogrodowej w tarasowym domu jej rodziny w Neu Wulmstorf koło Hamburga. Ojciec wcześniej zgłosił zaginięcie córki.

Ojciec Aayi jest inżynierem, jej matka lekarzem, tak szanowaną, zintegrowaną rodziną z terytoriów palestyńskich. Wewnątrz jednak rodzice nalegają na przestrzeganie surowych zasad islamskich. Ojciec jest uważany za agresywnego.

Aaya ma jednego brata i dwie siostry. Dziewczyny muszą chodzić do szkoły w długich spódnicach z chustami na głowę, co jest również wymuszone uderzeniami. Konflikty rodziców z synem Ahmedem posuwają się tak daleko, że ostatecznie trafia on do rodziny zastępczej.

Cztery tygodnie przed zbrodniami, jednak Ahmed wraca do swojej rodziny.

Po zabójstwie Aayi, policja znajduje DNA Ahmeda na worku na śmieci, w którym znaleziono ciało.

W sądzie Ahmed i jego rodzina są spokojni. W grudniu sąd okręgowy w Stade ogłasza wyrok skazujący na 7 lat dla nieletnich. Poza porządkiem rodzinnym nie można jednak rozpoznać motywu brata. Można sobie wyobrazić, że syn chce wrócić do rodziny i zasłużyć na szacunek ojca. Po pobycie w Gazie w 2013 roku stałby się bardziej religijny.

Ojciec nie jest badany w żadnym momencie. W innych przypadkach przestępstw honorowych, rodzina już zmusiła najmłodszego syna do zapłaty za przestępstwo, ponieważ nadal jest on członkiem systemu sądownictwa dla nieletnich. Możliwe jest jednak również, że nie ma żadnego motywu honorowego i że sprawca i motyw są poza rodziną.

Przeciwko honorowemu zabijaniu przyznaje, że ofiara była zbyt młoda. Presja na dziewczyny zazwyczaj zaczyna się dopiero w okresie dojrzewania. W najlepszym razie mogłoby to być ostrzeżeniem dla dwóch starszych sióstr. Ale to wszystko jest niejasne, tak jak to, co wydarzyło się podczas apelacji. Jesteśmy zadowoleni z wskazówek!

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , .