Historia zabójstw honorowych

Patrick
urodzony: 1987
dźgnięty nożem na śmierć: 18 czerwca 2014
Rezydencja: Neuenburg koło Freiburga
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; sprawca: Liban
Dzieci: prawdopodobnie nie
Perpetrator: Akram Y. (17 lat), kurdyjski Libańczyk, prawdopodobnie z ojcem Mustafą (48 lat)
Ta sprawa może być odczytana jako sprawa z zakresu ochrony cywilnej: Mężczyzna gwałci kobietę. Jej brat zabija go w odwecie.

Ta sprawa może być również odczytana jako zabójstwo dla honoru: Motywem nie jest odwet za gwałt, ale to, że sprawca zobaczył, że jego honor i honor jego rodziny został skażony. Wywołany bezprawnym stosunkiem seksualnym kobiety - niezależnie od tego, czy została zmuszona, czy też nie.

On absolutnie chciał przywrócić ten zaszczyt. Ciekawy szczegół: sprawca ma 17 lat, więc nadal podlega sądownictwu nieletnich. W podobnych przypadkach, najmłodszy z rodziny został już wybrany do popełnienia morderstwa.

Na gorącym uczynku: Patrick jest znany policji za przestępstwa karne. 12 czerwca (rzekomo) zgwałcił 26-letnią kobietę w Mühlheim (Badenia-Wirtembergia). Prawdopodobnie oboje znali się trochę. Wskazuje mężczyznę. 18 czerwca wydano nakaz aresztowania. Patrick ucieka.

Ale rodzina ofiary gwałtu staje się aktywna. Poprzez WhatsApp zwabić Patricka na miejsce parkingowe. Powinien to być interes narkotykowy. Akram, brat zgwałconej kobiety, i Mustafa, ojciec tych dwóch osób, są na poszukiwaniach. 17-letni brat ofiary wbija Patrick nóż 23 razy. Umiera na miejscu zbrodni. Obecny jest kolejny przyjaciel rodziny.

Trzech sprawców zostało aresztowanych. Ich wypowiedzi są ze sobą sprzeczne. Ojciec jest Libańczykiem, młodsi przestępcy prawdopodobnie mają paszport niemiecki.

Można sobie również wyobrazić, że młoda kobieta nie została zgwałcona w ogóle, ale miała romans z Patrickiem. Wtedy jej brat i ojciec uznałby to za naruszenie jej honoru (ponieważ Patrick jest Niemcem) i wykorzystałby rzekomy gwałt jako pretekst do popełnienia przestępstwa. Nieco irytujące jest również zachowanie (przypuszczalnie) zgwałconej kobiety. Za pośrednictwem Facebooka wysyła deklarację miłości do brata w dniu popełnienia przestępstwa, a także w dni po jego popełnieniu.

Postępowanie sądowe rozpocznie się w kwietniu 2015 r. przed Sądem Rejonowym we Freiburgu. W grudniu ojciec i syn zostają skazani za morderstwo: ojciec zostaje skazany na dożywotnie więzienie, syn na 8 lat pozbawienia wolności dla nieletnich. Młody człowiek, który przetrzymywał ofiarę, zostaje skazany na 5 lat. Inny wspólnik, który zorganizował spotkanie, otrzymuje 2 lata okresu próbnego. W uzasadnieniu decyzji sędzia wymienia przywrócenie honoru rodzinnego jako motyw.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , .