Dwoje zabitych w podejrzeniu o zabójstwo honorowe w Barnala, Pendżab, Indie

Manpreet Kaur, Gurdeep Singh
Wiek: 25,30
Uduszony/zadźgany: 23 maja 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Thikriwala, Barnala, Pendżab, Indie
Dzieci: -
Sprawcy: Bhola Singh, Sukhbir Singh
W wiosce Thikriwala, położonej w dystrykcie Barnala w Pendżabie w Indiach, we wtorek zamordowano mężczyznę i kobietę. Policja podejrzewa, że jest to przypadek zabójstwa honorowego. Gurdeep Singh (30), mieszkaniec wioski, był w związku z Manpreet Kaur (25) i znali się od dłuższego czasu.

Gurdeep planował odwiedzić Manpreet późnym wieczorem. Jednak gdy ojciec i brat Manpreet odkryli jego obecność około 1:30, zaatakowali Gurdeepa i zabili go ostrym przedmiotem. Następnie przystąpili do duszenia Manpreeta.

Według policji, ciało Gurdeepa znaleziono na zewnątrz domu w pobliżu wylotu kanalizacji, podczas gdy ciało Manpreeta odkryto wewnątrz na łóżku.

Brat Gurdeepa wniósł oskarżenie przeciwko Bhola Singhowi i Sukhbirowi Singhowi, którzy zostali oskarżeni o morderstwo. Podejrzani nie zostali jednak jeszcze aresztowani.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , , .