Dlaczego piękna Narges musiała umrzeć? "Nie miałam nic przeciwko niej" - powiedziała kobieta, która ją podpaliła.

Narges Achikzei
Wiek: 23 lata
Podpalony: 7 grudnia 2009 r.
Miejsce zamieszkania: Zeist, Holandia
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: brak
Sprawca: siostra przyjaciela jej narzeczonego Haroen Mehraban
Czternaście lat temu, w poniedziałek 7 grudnia 2009 r., młoda, piękna studentka Narges Achikzei (23) została oblana olejem silnikowym i podpalona przed własnym mieszkaniem w dużym mieszkaniu w Zeist. Stało się to dwa tygodnie przed jej planowanym ślubem i tydzień przed procesem przeciwko jej byłemu pracodawcy o zniesławienie i pomówienie.

Narges Achikzei: "Później poślubię mężczyznę, którego sama wybiorę, inaczej spłonę w piekle!".

"Kobieta padła ofiarą honorowego zabójstwa i z powodu wymuszenia ze strony firmy!" oświadczył anonimowy detektyw zaangażowany w śledztwo w sprawie morderstwa dzień po zabójstwie, zapytany o motyw. Cytat ten posłużył za podstawę kilku doniesień medialnych, w tym Elsevier: "Zabójstwo z honorem w Zeist: 23-letnia kobieta podpalona. ".

Makabryczne morderstwo zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Zdjęcia morderczyni zostały opublikowane, a zespół śledczy opublikował następujące informacje na temat możliwego motywu: "Narges jest Afgańczykiem i są ludzie, którzy natychmiast pomyśleli, że będzie to honorowa zemsta. Ale policja nie ma żadnych wskazówek, że tak naprawdę jest, ale nie wykluczaj tego. Pojawiają się również pogłoski, że jej śmierć miałaby związek z konfliktami prawnymi, w które zaangażowani byliby Narges, konfliktami, które nie miałyby nic wspólnego z jej islamskim pochodzeniem."

Jako były pracodawca i przeciwnik prawny Narges Achikzei jestem "zamieszany" w to morderstwo. Rodzina i przyjaciele Narges Achikzei twierdzą, że została podpalona przez trzech zamaskowanych Holendrów, z których jeden był jej byłym pracodawcą, z którym od dawna była skłócona, ponieważ zmuszał ją do wykonywania nieodpłatnej pracy i zniesławił ją i jej narzeczonego w Internecie, fałszywie oskarżając ich o oszustwa, wymuszenia i groźby. Według przyjaciół Narges Achikzei, Holender nie mógł poradzić sobie z tym, że Narges poślubiła swojego narzeczonego i podpalił ją z zazdrości.

Jako oskarżony w procesie karnym Narges Achikzei wiem, na czym polegał jej konflikt. Dzięki raportom, wyrokom w sprawach cywilnych i e-mailom mogę udowodnić, że konflikt z udziałem Narges Achikzei miał związek z jej islamskim pochodzeniem. Prawda jest taka, że Narges Achikzei nie wierzyła w Boga, nie uczestniczyła w Ramadanie i powiedziała, że lubi wieprzowinę. Krótko przed przymusowym ślubem z Haroen Mehraban jej zachowanie uległo zmianie. Narges zaznaczyła, że jej rodzice znają jego rodziców, że musi czytać Koran i zdystansować się ode mnie.

Narges Achikzei: "Wyjdź za Afgańczyka lub bogatego przyjaciela!"

Dwa dni po morderstwie siedziałem na posterunku policji w Utrechcie, stojąc twarzą w twarz z detektywami zaangażowanymi w śledztwo. Detektywi powiedzieli mi, że wszyscy Afgańczycy, z którymi rozmawiali, wymienili moje nazwisko. Jeden z detektywów określił to jako najgorszą formę zniesławienia. Stwierdziłem, że był to przypadek honorowego zabójstwa, ponieważ Narges Achikzei chciała poślubić wybranego przez siebie mężczyznę i była zakochana w Holendrze. Powiedziałem, że w systemie policyjnym jest wiele zgłoszeń przeciwko Narges Achikzei i Haroen Mehraban za oszustwa internetowe. Detektyw zapytał mnie, czy wiem, dlaczego Narges Achikzei uważa, że będzie ścigana przez prokuraturę. Odpowiedziałem, że to tylko kwestia czasu, zanim zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej, biorąc pod uwagę dużą liczbę doniesień przeciwko niej i jej chłopakowi. Detektyw powiedział, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby ją uwolnić, a ja to potwierdziłem. Detektyw powiedział mi, że mój 20-stronicowy raport przeciwko Narges Achikzei został przyjęty przez zespół dochodzeniowy. Zapytano mnie, kogo podejrzewam o morderstwo. Wymieniłem Haroen Mehraban i jego prawnika, pana Petera Hansa Ruijzendaala, jako prawdopodobnych zleceniodawców zabójstwa honorowego i legalnego wymuszenia na mnie i mojej firmie.

Śledczy wiedzieli, że nie mogłem być zabójcą, ponieważ mogłem udowodnić, że w czasie morderstwa rozmawiałem przez telefon z kuratorem sądowym, aby omówić jej raport informacyjny dotyczący sprawy karnej Narges Achikzei.

Śledczy powiedzieli mi, że dali jasno do zrozumienia rodzinie Narges Achikzei, że nie powinni już wskazywać mnie jako sprawcy lub zleceniodawcy. Dzięki reportażowi w lokalnej telewizji policja ostatecznie położyła kres spekulacjom na temat mojego udziału w morderstwie: "Były pracodawca Narges Achikzei nie jest obecnie podejrzany. Oboje mieli wielką kłótnię".

Morderczyni zaprzeczyła, jakoby była zazdrosna o Narges Achikzei lub zakochana w Haroen Mehraban

Na prywatnym forum dla afgańskich dziewcząt znajoma Narges Achikzei skrytykowała jej matkę. "To był czas mojej córki, aby odejść!", rzekomo powiedziała kilka razy. Jest to stwierdzenie odpowiednie dla młodej kobiety, która spowodowała problemy w rodzinie/klanie. Na tym samym forum pojawiły się posty przyjaciół Narges Achikzei, którzy napisali, że została spalona żywcem z powodu honoru, ponieważ była zakochana w holenderskim chłopcu i chciała poślubić mężczyznę, którego sama wybrała. Przyjaciel Haroen Mehraban odpowiedział na zarzuty, uznał, że dziewczyny nie powinny oskarżać matki i narzeczonego Narges Achikzei o udział w tym haniebnym morderstwie i zagroził, że skontaktuje się z ich rodzicami.

Otrzymałem wezwanie do sądu od Haroen Mehraban i jego prawnika, pana Petera Hansa Ruijzendaala. Nie zaakceptowali faktu, że wskazałem śledczym i innym osobom, że prawdopodobnie byli zamieszani w morderstwo Narges Achikzei. Poczuli się znieważeni i padli ofiarą oszczerstw i pomówień. Wezwanie zawierało również list, który adwokat Peter Hans Ruijzendaal napisał do burmistrza Zeist. Ruijzendaal odniósł się do spotkania burmistrza z rodziną Narges Achikzei i jego obietnicy złożonej Sahar Achikzei, że zrobi wszystko, co konieczne, aby powstrzymać moje "bezprawne działania". Sąd w Utrechcie miał orzec na korzyść Mehrabana/Ruijzendaala po przeprowadzeniu skróconego dochodzenia i zabronić mi oskarżania ich o udział w morderstwie.

Prowadzący śledztwo: "Nie ma żadnych oznak honorowego zabójstwa!".

Szef śledztwa wziął pod lupę rodzinę i narzeczoną Narges Achikzei, stwierdzając w telewizji, że policja nie widziała żadnych oznak honorowego zabójstwa i że rodzinie było ciężko, że społeczność patrzyła na nich w ten sposób. "Pod tym względem można po prostu wykluczyć zabójstwo honorowe" - powiedział. Dzień po emisji został skrytykowany przez dziennikarza kryminalnego Hendrika Jana Korterinka. "To wręcz niedorzeczne, by rzecznik policji wyrażał tak stanowczą opinię w telewizji, gdy nie było żadnego procesu" - napisał Korterink.

Laan van Vollenhove w Zeist, Holandia

W sądzie zespół dochodzeniowy przedstawił oś czasu z momentami, które dobrze pasują do zabójstwa honorowego i konfliktu prawnego jako motywów. Miesiąc przed próbą zabójstwa, morderczyni skontaktowała się z Narges Achikzei pod pseudonimem. Chciała umówić się na spotkanie w celu omówienia problemu, ale Narges nie chciała. Godzinę przed morderstwem morderczyni weszła do mieszkania rodziców Narges Achikzei, którzy mieszkali na tej samej ulicy. Dokumenty przesłane sędziom przez zespół śledczy rzekomo wspominają o "utrudnianiu przymusowego małżeństwa" jako motywie, według lokalnego mieszkańca.

Morderczyni: "Nie miałem nic przeciwko niej!"

"Nie miałam nic przeciwko niej!" - powiedziała morderczyni sędziom w odpowiedzi na pytania o motyw. Kilkakrotnie zaprzeczała, że była zakochana w Haroen Mehraban. Dlaczego to zrobiła, nie chciała powiedzieć. Najlepsza przyjaciółka morderczyni oświadczyła w sądzie jako świadek oskarżenia, że morderczyni była zakochana w Haroen Mehraban i płakała ciężko, gdy usłyszała, że planowana jest data ślubu między Narges Achikzei i Haroen Mehraban. Ponieważ morderczyni zaprzeczyła zazdrości, doniesienia medialne mówią o morderstwie bez motywu, sąd Arnhem-Leeuwarden stwierdza, że istnieją pewne przesłanki w aktach sprawy, że podejrzany był zazdrosny o ofiarę.

Anonimowy prokurator okręgowy, który spotkał się z Narges Achikzei w swoim programie 3 dni po morderstwie, aby omówić jej sprawę przeciwko mnie, to ten sam prokurator, któremu pozwolono zdecydować, czy narzeczony i prawnik Narges Achikzei powinni być ścigani za to morderstwo na podstawie mojego raportu. Prokurator zdecydował się odrzucić mój raport i nie ścigać Mehraban/Ruijzendaal jako zleceniodawców morderstwa, oszustwa, wymuszenia, zniesławienia i gróźb.

Policjantka, która pomogła Narges Achikzei w złożeniu fałszywego doniesienia przeciwko mnie w 2008 roku, postanowiła również wnieść przeciwko mnie oskarżenie o obrazę, zniesławienie i pomówienie, ponieważ oskarżyłem ją o odgrywanie złej roli w kampanii wymuszeń prawnych Narges Achikzei, Haroen Mehraban i ich prawnika Ruijzendaala. Jej pierwszy raport został odrzucony.

Jej drugie doniesienie w 2017 r., ponownie dotyczące zniewagi, zniesławienia i pomówienia, odniosło większy sukces. Jej szef również wniósł oskarżenie o obrazę, zniesławienie i pomówienie. Według sędziów posunęłam się za daleko, oskarżając policjantkę, jej szefa i policję Zeist w filmie na YouTube i w e-mailach o tuszowanie korupcji, oszustw, wymuszeń i zabójstw honorowych. Szef policji twierdził, że poczuł się strasznie urażony, ponieważ nazwałem policję Zeist "zbiorowo skorumpowaną", a sędziowie mu uwierzyli. Przyznał, że był bardzo pośrednio zaangażowany w śledztwo w sprawie morderstwa. Swoim działaniem uniemożliwił śledczym skontaktowanie się z bankiem w celu uzyskania danych osobowych od oszustki internetowej Narges Mehraban.

W 2023 r. Sąd Najwyższy orzekł, że nie zamierza uchylić mojego fałszywego wyroku skazującego, Sąd Najwyższy nie docenił zarzutu złożonego przeze mnie i mojego obrońcę, że w grę wchodzą wyższe interesy w oskarżeniu tych nieuczciwych gliniarzy. Morderczyni została zamknięta w klinice na długi czas na podstawie całkowicie sfabrykowanych historii jako psychicznie zaburzona zazdrosna rywalka miłosna i jest zdruzgotana.

Afgańska kobieta spłonęła żywcem. Ukrycie. Oś czasu.

Najczęściej wymieniane motywy zabójstwa Narges Achikzei

Motief1

Spalanie posagu panny młodej


Zemsta na nieudanej próbie męża, aby uzyskać więcej pieniędzy od panny młodej lub jej rodziny.
Motief2

Love Problemy

.
Rumours poszedł wokół, że ofiara była zakochana w swojej holenderskiej byłej szefowej.
Motief3

Wymuszenie działalności gospodarczej


Ofiara i jej mąż oraz prawnik zażądali pieniędzy od swojego byłego holenderskiego szefa.
Motief4

Motywy karne


Kilka stron internetowych donosiło, że ofiara i jej mąż oszukali ludzi w Internecie.
Motief5

Skorumpowana holenderska policja


Skorumpowani detektywi grali we własne gry z ofiarą, jej mężem i prawnikiem.
Motief6

Zabijanie na zlecenie


Wykonawca lub jego rodzina otrzymali kwotę pieniędzy za spalenie żywcem ofiary.
Motief7

Małżeństwo Bad Sharia


Ofiara chciała rozwodu na mocy prawa islamskiego. Jej mąż pomyślał: 'Jeśli nie mogę być z nią, to nikt inny nie może być z nią'.
Motief8

Nadużycie ukryte


Ofiara była poważnie maltretowana przez dużą grupę osób, które muszą pozostać ukryte.
Motief9

Zazdrosna kobieta zabójczyni


Morderca, który jest siostrą przyjaciela męża ofiary, był zazdrosny i zakochany w mężu ofiary.
Motief10

Zabójca psycho


Biegły twierdzi, że istnieją przesłanki wskazujące na to, że cierpi na zaburzenia tożsamości dysocjacyjnej.
Motief11

Barbarzyńska kultura


Afgańskie kobiety, które nie chcą podporządkować się woli rodziny, są surowo karane.
Motief12

Problem klanu


Znajomi rodziny mówią, że ofiara spowodowała problemy w obrębie klanu.
Motief13

Morderstwo w grupie rasistowskiej


Rodzina ofiary twierdziła, że świadkowie mówią, że 3 białych mężczyzn z biwakowymi kapeluszami dokonało ataku.
Motief14

Samobójstwo


Skorumpowani śledczy początkowo myśleli o samobójstwie, ale po obejrzeniu materiałów z monitoringu wykluczali je.
Posted in Dochodzenie, Morderstwo Narges Achikzei, Whistleblower, Władze holenderskie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , , , .