Ciało 17-letniej dziewczyny ekshumowane w Nayagarh, Odisha, Indie: Aresztowano trzech podejrzanych

Młoda dziewczyna
Wiek: 17 lat
Zamordowana: Listopad 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Sorada, Odisha
Pochodzenie: Indie
Dzieci: brak
Podejrzani: Ojciec Biprabara Nayak i krewni
Sąsiedzi zaalarmowali policję po tym, jak rodzina 17-letniej dziewczyny z wioski Sorada w Nayagarh, dystrykcie w stanie Odisha we wschodnich Indiach, zaginęła w piątek 10 listopada, a ich dom był zamknięty. Kiedy sąsiedzi zapytali ojca, Biprabara Nayaka, o miejsce pobytu dziewczyny w to fatalne piątkowe popołudnie, ten unikał tematu. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia sąsiadów, którzy poinformowali policję. Policja wszczęła śledztwo, a następnie aresztowała trzech krewnych dziewczyny. Podejrzani doprowadzili policję do zakopanego ciała w rejonie Phiringia w Kandhamal.

W sobotę, 11 listopada, ciało zostało ekshumowane w obecności prokuratora. Po sekcji zwłok ciało zostało przekazane rodzinie.

Chociaż dokładna przyczyna śmierci jest nadal nieznana, policja podejrzewa, że jest ona związana ze związkiem dziewczyny z młodym mężczyzną. Sprawa została zarejestrowana na podstawie sekcji 120B (spisek przestępczy), 201 (niszczenie dowodów) i 302 (morderstwo) Indyjskiego Kodeksu Karnego (IPC). Ojciec dziewczyny jest w trakcie ucieczki.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .