Zabójstwo honorowe w Kerali, Indie: Ojciec morduje nieletnią córkę z powodu związku z niemuzułmańskim chłopcem

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nastoletnia dziewczyna
Wiek: 14 lat
Zatruta: 29 października 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Karumalloor, Kerala
Pochodzenie: Indie
Dzieci: sama była dzieckiem
Sprawca: Ojciec Abees Muhammed (43)
29 października Abees Muhammed, 43-letni inżynier z Karumalloor, zaatakował swoją 14-letnią muzułmańską córkę i zmusił ją do zjedzenia herbicydu. Haniebny czyn był odpowiedzią na jej związek z niemuzułmańskim chłopcem w jej szkole. Nastolatka nie przeżyła ataku; zmarła w prywatnym szpitalu w Kochi we wtorek 7 listopada.

Dochodzenie wykazało, że Abees Muhammed zaatakował swoją córkę żelaznym prętem, gdy odkrył, że ma ona kontakt ze swoim chłopakiem. Pomimo ostrzeżeń, dziewczyna kontynuowała związek.

Próby interwencji matki ofiary podczas ataku były daremne. Dziewczyna połknęła znaczną ilość herbicydu i doznała poważnych obrażeń wewnętrznych, które doprowadziły do jej śmierci.

Przed śmiercią doszło do ostrej kłótni między ofiarą a jej ojcem. Abees Muhammed postawił jej ultimatum i zagroził, że musi połknąć środek chwastobójczy, a jeśli tego nie zrobi, poniesie poważne konsekwencje. Wcześniej zniszczył jej telefon, gdy przyłapał ją na komunikowaniu się ze swoim chłopakiem, ale ona nadal komunikowała się ze swoim chłopakiem za pomocą innego telefonu.

Po morderstwie Abees Muhammed został aresztowany. Początkowo Abees twierdził, że jego córka popełniła samobójstwo z własnej inicjatywy. Jednak zeznania ofiary i jej matki zaprzeczyły temu, twierdząc, że Abees zmusił ją do połknięcia herbicydu, aby zakończyć jej życie z powodu niezatwierdzonego związku.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .