Analiza: Holenderska policja tuszuje ponad 60 raportów dotyczących przemocy związanej z honorami w sprawie morderstwa w pożarze w Zeist

caret-down caret-up caret-left caret-right
W poniedziałek, 7 grudnia 2009 roku, młoda piękna studentka Narges Achikzei (23 lata) została oblana olejem silnikowym przed własnym mieszkaniem na ulicy Laan van Vollenhove w Zeist, a następnie podpalona przez siostrę przyjaciela swojego narzeczonego, Haroena Mehrabana. Brutalne morderstwo miało miejsce dwa tygodnie przed jej przymusowym małżeństwem i tydzień przed fałszywym procesem karnym przeciwko jej byłemu pracodawcy za zniewagę, oszczerstwo i zniesławienie.

Analiza 240 zeznań pokazała, że funkcjonariusze policji tuszowali przemoc związana z honorami i uchodzili z tego bezkarnie. Niniejszy projekt badawczy nie odnosi się do dowodów. Dla tych, którzy chcieliby przejrzeć dowody, proszę odnieść się do chronologii morderstwa Narges Achikzei, gdzie wszystkie raporty, mutacje, wyroki i oskarżenia związane z oszustwami internetowymi są powiązane.

Funkcjonariusze policji: "Narges ofiara zazdrosnej rywalki miłosnej"


Narges Achikzei przybyła do Holandii wraz z rodziną z Afganistanu w 2003 roku jako 16-letnia uchodźczyni. Rodzina otrzymała azyl i rozpoczęła nowe życie w nowym kraju, w Zeist. W latach 2007 i 2008 Narges pracowała w firmie Advios Assurantiën pod nadzorem Ralph Geissen. Podobno Ralph zakochał się w niej, ale ta miłość nie została odwzajemniona. Po tym, jak narzeczony Narges, Haroen Mehraban, zagroził jej pracodawcy, Narges została przez niego zwolniona. Ralph złożył doniesienie na policję przeciwko Narges i jej narzeczonemu za groźby śmierci.

Ralph rzekomo śledził Narges przez e-mail. Narges złożyła skargę w tej sprawie. W wyniku tej skargi Ralph został przesłuchany przez policjanta w 2009 roku. Podczas tego przesłuchania policjant odniósł wrażenie, że Ralph miesza fikcję z prawdą i ma różne niepotwierdzone teorie, które zanotował w oficjalnym raporcie. Według policjanta, Ralph przyznał, że popełnił "duży błąd".

Narges i jej narzeczony zostali związani z masowymi oszustwami internetowymi. Ralph również złożył skargę przeciwko nim za oszustwa, szantaż, groźby, nękanie oraz zawarcie nieformalnego małżeństwa muzułmańskiego. Ralph sam został wezwany do sądu za zniesławienie, ponieważ śledził Narges mailem i naruszył jej honor i dobre imię.

W kilku postępowaniach uproszczonych sędziowie nakazali Ralph pod groźbą grzywien zaprzestanie śledzenia Narges przez e-mail i naruszanie jej honoru i dobrego imienia. Narges, jej narzeczony i ich adwokat złożyli również wniosek o ogłoszenie upadłości firmy Advios Assurantiën i Ralph, aby dochodzić zaległych płac i zebrać grzywny. Upadłość ta została ogłoszona przez sąd 1 września 2009 roku. Ralph nie pojawił się na przesłuchaniu upadłościowym z powodu groźby śmierci. Nałożono na niego dwie grzywny po 15 000 euro za nieusunięcie różnych oskarżeń przeciwko Narges, jej narzeczonemu i adwokatowi. Dochodzenie prowadzone przez policjanta ujawniło, że Ralph był zakochany w Narges i chciał się z nią ożenić, ale został odrzucony, ponieważ chciała wyjść za mąż za swojego narzeczonego.

Ok. 17:30 w poniedziałek, 7 grudnia 2009 roku, wpłynęło alarmujące wezwanie na numer 112. Kobieta płonęła w Geroflat na ulicy Laan van Vollenhove w Zeist. Służby ratunkowe natychmiast zareagowały. W pośpiechu Narges została przewieziona do ośrodka poparzeń w Rotterdamie. Lekarze zrobili wszystko, co w ich mocy, aby uratować jej życie, lecz na próżno. Tego samego wieczoru Narges zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Dostępne są nagrania z monitoringu podejrzanego. Zostały one wykonane w mieszkaniu przed i po jego działaniu. Narzeczony Narges rozmawiał z nią przez telefon, gdy została zaatakowana, i poinformował funkcjonariuszy, że Narges powiedziała mu, że otwiera drzwi, aby odebrać paczkę dla niego.

Dzień po morderstwie Prokuratura ogłosiła w artykule prasowym, że odsuwa od siebie sprawę zniesławienia zmarłej kobiety ze Zeist, która miała się odbyć 15 grudnia 2009 roku. Według Prokuratury, proces przeciwko 32-letniemu byłemu pracodawcy R.G. z Utrechtu, oskarżonemu o śledzenie przez e-mail i zniesławienie, został przełożony w celu dalszych dochodzeń. "Faktycznie istnieje raport kuratorski, ale potrzebne są dalsze badania psychologiczne lub psychiatryczne" - mówi rzeczniczka prasowa Prokuratury Mary Hallebeek. Związek między tymi dwoma przypadkami jest badany przez zespół detektywistyczny, jak również wszystkie inne możliwe motywy. Konflikt trwał od miesięcy.

Narges jest Afganką, i są tacy, którzy od razu pomyśleli, że to może być zabójstwo z powodu honoru. Ale policja nie ma wskazań, że tak właśnie jest. Lider zespołu TGO Gero Tijn Keuss stwierdził w telewizji, że "po prostu nie ma dowodów na zabójstwo z powodu honoru", i podkreślił, że rodzina nie miała z tym nic wspólnego. Nazwał to stanowczo, że społeczność wskazuje rodzinę Narges jako sprawców i zapewnił ponownie, że można wykluczyć, że jest to przypadek przemocy związanej z honorami. Podczas rozmowy z adwokatem narzeczonego Narges, panem Peterem Ruijzendaalem, Tijn Keuss rzekomo powiedział, że Ralph utrudnia dochodzenie swoimi publikacjami w internecie.

Pytania parlamentarne VVD do Ministra Sprawiedliwości dotyczące tego, czy Narges była ofiarą przemocy związaną z honorami i czy prawdą jest, że w tym przypadku odbyło się małżeństwo islamskie bez wcześniejszego małżeństwa cywilnego, nigdy nie zostały odpowiedziane przez zespół dochodzeniowy "w interesie dochodzenia".

Prokurator, który miał zaplanowane spotkanie w swoim kalendarzu z Narges i jej adwokatem, aby omówić ich sprawę zniesławienia przeciwko Ralph, zdecydował kilka lat po morderstwie, że zarzuty zostaną wycofane. Ten sam Prokurator również odrzucił skargę Ralph przeciwko narzeczonemu Narges i adwokatowi jako podżegaczy morderstwa.

Wśród rodziny i przyjaciół Narges istnieje podejrzenie, że morderca działał z zazdrości, ponieważ Narges miała się zaręczyć i prowadzić bardzo szczęśliwe życie. Sprzeczne z sugestią, że to było zabójstwo z powodu honoru. Podejrzana, znajoma Narges Achikzei i jej przyjaciółki, odmawia wyjaśnienia, dlaczego zamordowała Narges i jak dokładnie to zrobiła.

Według policji, istnieje wiele świadków, którzy zeznają, że podejrzana miała silne uczucie do przyszłego męża Narges i płakała, gdy ogłoszono, że ślub jest nieunikniony. Przyjaciółka podejrzanej oświadczyła w sądzie, że popłakała się na wieść, że Narges i Haroen wychodzą za mąż, ujawniając swoją tajną miłość do przyszłego męża Narges i swą nienawiść do Narges. Z galerii publicznej zabójczyni została zaczepiona: "I tak go nie mogłaś mieć!" Na pytanie sędziów, czy była zazdrosna o Narges, podejrzana zaprzeczyła: "Nie miałam nic przeciwko niej!"

Morderczyni dwukrotnie w sądzie zaprzeczyła, że była zazdrosna o Narges. Gdy Haroen oświadczył w swoim oświadczeniu o wpływie na ofiarę, że wolałby sam podpalić morderczynię, sesja została tymczasowo przerwana, aby uspokoić emocje. Podczas tej przerwy Haroen zemdlał w obecności przyjaciół. Sąd w Utrechcie orzekł, że nie ma wskazań na patologiczną zazdrość ani zemstę ze strony podejrzanego. Sąd w Arnhem skazał kobietę, która była związana z kręgiem znajomych Narges, na 12 lat więzienia z przymusowym leczeniem psychiatrycznym, zauważając, że "motyw pozostaje niejasny do dziś, chociaż w aktach sprawy są wskazówki, że podejrzana mogła być zazdrosna o Narges."

Prokurator Publiczny, pan Rob van Noort, później oświadczył w programie telewizyjnym, że oświadczenie wpływu na ofiarę Haroen głęboko go poruszyło i że krótko po tym, jak Narges została podpalona, sam był obecny na miejscu zbrodni, aby zebrać informacje.

Harro Kras argumentuje w magazynie, że wąska wizja w siłach policyjnych może być nasilona przez nacisk publiczny i mediów. Cytuje zabójstwo Narges jako przykład: "Media były nim zachwycone. Eksperci wystawali, by wyrazić swoje opinie na temat tego tzw. zabójstwa z powodu honoru. Tymczasem sądzona jest kobieta z kręgu przyjaciół o to morderstwo, gdzie zabójstwo z powodu honoru wyraźnie nie było motywem. Sprawa pokazuje siłę zespołu śledczego. Kontynuował on krytyczne badanie wszystkich scenariuszy."

Funkcjonariusz policji, który pomagał Narges w sprawie zniesławienia przeciwko Ralph, złożył również dwie skargi przeciwko byłemu pracodawcy Narges za zniesławienie, oszczerstwo i zniewagę. W styczniu 2017 roku zaprzeczył kłamstwu w swoich oficjalnych raportach i oskarżył Ralph o nazwanie go skorumpowanym policjantem, który przekręcił prawdę i pośrednio odpowiedzialnym za morderstwo Narges w filmiku na YouTube. W swoim oficjalnym raporcie zacytowano następujący cytat z filmiku na YouTube Ralph: "Skorumpowany oficer MDNDR010 z Policji Zeist skłamał, aby były pracodawca Narges Achikzei został oskarżony przez Prokuratora Publicznego za zniesławienie, oszczerstwo i stalkowanie przez e-mail. Potem Narges została oblana benzyną i podpalona przez siostrę przyjaciółki jej byłego męża. Ponieważ chciała wyjść za mąż za mężczyznę swojego wyboru i była zakochana w Holendrze, policja wymyśliła zazdrość jako motyw, aby zatuszować korupcję, oszustwa i zabójstwo z powodu honoru." Według funkcjonariusza policji, Ralph miał na myśli samego siebie jako tego Holendra. Uważa, że jest to niezwykle obraźliwe i bolesne, że Ralph przedstawił ją w mediach w ten sposób z użyciem zdjęcia z jej konta na Facebooku. Uważa to za poważne i intensywne naruszenie jej prywatności, a ponadto, szkodzi jej reputacji jako funkcjonariuszki. Funkcjonariuszka zarzuca Ralph szerzenie wielkich kłamstw i obraźliwych oskarżeń na swój temat.

Naczelnik policji, idąc śladami swojego kolegi, również złożył skargę przeciwko Ralph. Naczelnik policji przyznał, że tylko pobieżnie był zaangażowany w dochodzenie i twierdził, że poczuł się urażony, ponieważ przeczytał e-maila stwierdzającego, że ma brudne ręce w sprawie morderstwa Narges i że funkcjonariusze postąpili "zbiorowo korupcyjnie". Ralph poniósł kolejną porażkę w sądzie i został skazany za obrazę policji w Zeist na podstawie raportu funkcjonariuszki policji i dwóch jej przełożonych. Ralph zabroniono oskarżania funkcjonariuszki policji i naczelnika policji o korupcję. Jeśli zrobi to w okresie próbnym 2 lat, może grozić mu 7 dni pozbawienia wolności.

Śledczy państwowi, eksperci od zabójstw z powodu honoru, prokuratorzy i inspektorzy mają ogromne zaufanie do wiedzy i profesjonalizmu swoich kolegów. Żaden z nich nie był skłonny potwierdzić, że policja zataiła ponad 60 skarg i zabójstwo z powodu honoru. Wręcz przeciwnie, argumentowali, że śledztwo policji pokazało, że Narges nie była ofiarą przemocy związanej z honorami, lecz ofiarą zazdrosnej rywalki miłosnej. To notorycznie stronniczy śledczy polegają na jawnych fabrykacjach historii ze strony rodziny i przyjaciół Narges, niestety nie interesuje śledczych państwowych, ekspertów od zabójstw z powodu honoru i inspektorów. To szczególnie źle świadczy o ekspertach od zabójstw z powodu honoru, ponieważ zostali nauczani, że członkowie rodziny ofiar zabójstw z powodu honoru nie są wiarygodnym źródłem informacji.

Sąsiedzi: "Narges ofiarą zabójstwa z powodu honoru i ze względu na wymuszanie pieniędzy od firmy"


Narges Achikzei twierdziła, że pochodzi z szanowanej rodziny. Według plotek, jednym z przodków Narges miał być członkiem grupy założycieli talibów, a rodzina mieszkała w luksusie w Afganistanie, aż Amerykanie zaatakowali kraj. Następnie rodzina uciekła do miasta koło Moskwy. W 2003 roku Narges i jej rodzina przeprowadzili się z Rosji do Holandii. Po przyjeździe Narges i jej siostra Sahar zostały zarejestrowane przez rodziców jako sześć miesięcy młodsze w celu otrzymania świadczenia dziecięcego. Narges nadal obchodziła swoje urodziny 18 marca, podczas gdy oficjalne dokumenty podawały, że urodziła się 18 września 1986 roku w Kabulu. W 2007 roku Narges miała niepewny status zamieszkania i dlatego nie wolno jej było pracować ani odbywać staży zgodnie z Służbą Imigracji i Naturalizacji (IND). Na wniosek Advios Assurantiën, dyrektora i głównego udziałowca Ralph Geissena, złożono zażalenie przeciwko tej decyzji. Dopóki trwała procedura odwoławcza, a IND nie podjęło ostatecznej negatywnej decyzji, Narges, a później jej siostra w 2007 i 2008 roku, mogły odbywać staże i pracować dla brokera ubezpieczeniowego.

Według Ralph, Narges zakochała się w nim i wolała wyjść za niego za mąż niż za Afgańczyka, którego jej rodzice dla niej wybrali. "Wyjdę za mąż za mężczyznę mojego wyboru później, inaczej spłonę w piekle!" przysięgała Narges. Według Ralph, Narges miała ambicję awansować z umowy stażowej na roczną umowę, a następnie na umowę małżeńską. Narges wierzyła, że Ralph jest w niej zakochany. "Kobiety widzą te rzeczy!" mówiła mu. Narges była bardzo piękna; gdy miała 21 lat, siedmiu mężczyzn poprosiło o jej rękę w małżeństwo. Narges nie lubiła kłamać, nie wierzyła w Boga, była przyzwyczajona do realizowania swoich życzeń i narzekała, że "Afgańczycy zawsze narzekają na pieniądze!" Abdul uważał, że jego córka jest warta swojej wagi złota. Przed przymusowym islamskim małżeństwem Narges zaobserwowano zauważalną zmianę zachowania. Narges stwierdziła, że musi czytać Koran, odsunąć się od Ralph, odmówiła zmywania naczyń, bo nie było to w jej umowie o pracę, poprosiła o więcej pieniędzy i powiedziała, że Ralph musi pójść do psychiatry.

Ralph zwolnił Narges po otrzymaniu groźby śmierci wysłanej z jej służbowego adresu e-mail 7 maja 2008 roku, podczas okresu, gdy pracowała w domu. Dzień po zwolnieniu Ralph otrzymał e-mail od adwokata Narges, pana Petera Ruijzendaala, który stwierdził, że jego klientka kwestionuje swoje zwolnienie, kwestionuje wysłanie groźby śmierci i twierdzi, że zachorowała z powodu działań Ralph, przez co jest niezdolna do pracy. Ruijzendaal ogłosił procedurę roszczenia o wynagrodzenie, żądając wypłaty wynagrodzenia, wynagrodzenia za urlop i 7 nieużytych dni urlopowych w imieniu swojej klientki jako jej pełnomocnik. Narges już zużyła wszystkie swoje 25 dni urlopowe i nie miała prawa do wypłaty za 7 nieużytych dni urlopowych, ponieważ potwierdziła to w e-mailach. Po pobieżnym zbadaniu sąd uznał wszystkie roszczenia adwokata Narges za prawdziwe i skazał Advios Assurantiën zaocznie na wypłatę miesięcznego wynagrodzenia, wynagrodzenia za urlop, 7 nieużytych dni urlopowych oraz koszty poniesione przez adwokata Ruijzendaala. Ralph nie pojawił się na przesłuchaniu z powodu groźby śmierci.

Adwokat Ruijzendaal wysłał e-mail do Ralph, że nie powinien już wysyłać e-maili do Narges. Zasugerował, że rzeczy należące do Advios Assurantiën w posiadaniu Narges, takie jak biurko, krzesło biurowe, komputer, skaner/drukarka i ekspres do kawy Senseo, mogą być odebrane po umówieniu się. Matka Ralph i jej przyjaciółka odwiedziły rodzinę Achikzei, aby odebrać rzeczy. Udało im się zabrać wszystko oprócz biurka.

Ruijzendaal wysłał e-mail do Ralph, że biurko można odebrać 19 sierpnia 2008 roku. Ralph postanowił odwiedzić rodzinę Achikzei osobiście. Podczas spotkania w rodzinnym domu Narges przy Laan van Vollenhove w Zeist, Ralph był wielokrotnie grożony przemocą fizyczną przez Haroen w obecności całej rodziny Achikzei. Haroen twierdził, że zna ludzi, którzy mogliby pobić Ralph i groził, że porzuci biurko z balustrady. Wszyscy członkowie rodziny wypowiadali się niepochlebnie o Ralphie. Sahar objęła Haroen w objęcia i nazwała go swoim szwagrem, podczas gdy Abdul wyraził żal, że pozwolił swoim córkom pracować w Advios Assurantiën. Nawet najmłodszy brat Narges machał nogami w stronę Ralph na kanapie i nazwał go głupcem. "Wszyscy są pod moją kontrolą" powiedział Haroen. Co ciekawe, Narges cofnęła się, gdy zobaczyła Ralph, i wyskoczyła, by go obronić, gdy jej najmłodszy brat machał nogami w jego stronę.

Następnie Ralph otrzymał e-mail od adwokata Ruijzendaala z ostrzeżeniem, że nie powinien publikować niczego negatywnego o swoich klientach w internecie. Następnie Ralph znalazł wątek na stronie internetowej poświęconej zwalczaniu oszustów internetowych zatytułowany "Oszukany przez N. Mehraban numer konta 47.86.32.320". Kilku ofiar pani N. Mehraban i jej partnera skarżyło się, że zapłacili pieniądze temu sprzedawcy i nigdy nie otrzymali towaru. Ralph dołączył do niezadowolonych ofiar i wspomniał, że złożył skargę przeciwko swojej byłej pracownicy Narges Mehraban z powodu groźb.

15 grudnia 2008 roku ofiara N. Mehraban entuzjastycznie zgłosiła, że po złożeniu skargi za pośrednictwem policjanta uzyskała informacje osobiste N. Mehraban. Podzielił się tymi informacjami z Ralphem i poprosił ABN AMRO o podjęcie działań przeciwko swojej klientce Narges Mehraban. Data urodzenia Narges Achikzei była identyczna z datą urodzenia Narges Mehraban: 18-09-1986.

18 grudnia 2008 roku Narges i Haroen złożyli skargę przeciwko Ralph za zniesławienie, oszczerstwo i pomówienie. Uważali, że ich honor i reputacja zostały splamione, ponieważ powiązał ich z oszustami N. Mehraban i jej partnerem, po tym, jak wcześniej złożyli skargę przeciwko Ralph za stalkowanie przez e-mail. Twierdzili, że Ralph zakochał się w Narges i że ją odrzuciła, i że nie potrafił poradzić sobie z tym odrzuceniem, a jego fałszywe oskarżenia należy postrzegać w tym świetle. Narges i Haroen twierdzili, że nie znali pani N. Mehraban i wystąpili o dofinansowanie z Biura Pomocy Prawnej, więc musieli zapłacić tylko 100 euro swojemu prawnikowi Ruijzendaalowi za proces cywilny przeciwko Ralph i Advios Assurantiën za zniesławienie i oszczerstwo.
18 grudnia 2008 roku Narges i Haroen złożyli skargę przeciwko Ralph za zniesławienie, oszczerstwo i pomówienie. Uważali, że ich honor i reputacja zostały splamione, ponieważ powiązał ich z oszustami N. Mehraban i jej partnerem, po tym, jak wcześniej złożyli skargę przeciwko Ralph za stalkowanie przez e-mail. Twierdzili, że Ralph zakochał się w Narges i że ją odrzuciła, i że nie potrafił poradzić sobie z tym odrzuceniem, a jego fałszywe oskarżenia należy postrzegać w tym świetle. Narges i Haroen twierdzili, że nie znali pani N. Mehraban i wystąpili o dofinansowanie z Biura Pomocy Prawnej, więc musieli zapłacić tylko 100 euro swojemu prawnikowi Ruijzendaalowi za proces cywilny przeciwko Ralph i Advios Assurantiën za zniesławienie i oszczerstwo.

Ralph został wezwany na przesłuchanie policyjne. Dwóch funkcjonariuszy oskarżyło go o zniesławienie, oszczerstwo i obrazę, mówiąc mu, że jest żałosnym człowiekiem, stalkującym Narges, i angażującym się w zniesławienie, oszczerstwo i obrazę. Wśród dokumentów, które Ruijzendaal przedłożyłby sądowi, był protokół z przesłuchania, w którym stwierdzono, że Ralph przyznał się do popełnienia dużego błędu, łącząc Narges Achikzei ze scammerem internetowym N. Mehraban.

Sąd w Utrechcie, po pobieżnym dochodzeniu, orzekł na korzyść Narges i skazał Advios Assurantiën oraz Ralph. Nałożono grzywnę w wysokości 15 000 euro, kwotę, którą Narges i Haroen z niecierpliwością oczekiwali, ponieważ przydałaby się im do urządzenia ich domu.

W korytarzach sądu, Ruijzendaal ogłosił, że zrujnuje życie Ralph i zamierza osobiście wnosić oskarżenie, aby móc samemu się nim zająć.

Ruijzendaal złożył następnie skargę przeciwko Ralph i Advios Assurantiën za zniesławienie i wszczął postępowanie sądowe. Sąd w Utrechcie przyznał wszystkie roszczenia Ruijzendaala i skazał Ralph i Advios Assurantiën za zniesławienie, nałożył grzywnę w wysokości 15 000 euro. Ponieważ nie dokonano płatności nałożonych kar, Narges, Haroen i ich prawnik Ruijzendaal złożyli wniosek o ogłoszenie upadłości Advios Assurantiën i Ralph 1 września 2009 roku. Ralph nie pojawił się na wysłuchaniu upadłości z powodu groźby śmierci.

7 grudnia 2009 roku, krótko przed rozprawą karną przeciwko Ralph 15 grudnia oraz przymusowym małżeństwem cywilnym z Haroen 20 grudnia, Narges została oblana olejem silnikowym i podpalona przez siostrę znajomego Haroen.

Rodzina Narges i Haroen wskazywali na Ralph jako potencjalnego sprawcę, ponieważ rzekomo groził jej spaleniem żywcem z powodu odmowy wyjścia za niego za mąż. Detektyw powiedział Ralph, że wszyscy Afgańczycy, z którymi rozmawiali, wymieniali jego nazwisko, a oskarżenia, że Ralph jest mordercą, określił jako najgorszą formę zniesławienia. Detektyw stwierdził, że Ralph zrobił wszystko, co w jego mocy, aby uwolnić ją, co Ralph potwierdził. W radiu M Utrecht 10 grudnia 2009 roku, anonimowy detektyw został zacytowany: "Kobieta ofiara zabójstwa z powodu honoru i ze względu na wymuszenia firmy". Tę wiadomość podchwyciły Elsevier, De Telegraaf i inne firmy medialne. Przyjaciele Narges, którzy skarżyli się na to zabójstwo z powodu honoru na forum dla afgańskich dziewcząt, byli grożeni przez członków rodziny Haroen i wezwani do zaprzestania rozpowszechniania negatywnych historii na temat rodziny. Syndyk, Dingemans, który został powołany przez sąd w Utrechcie do zajęcia się upadłością Advios Assurantiën i Ralph, powiedział dziennikarzowi, że jego zdaniem było "wzajemne uczucie" między Narges a Ralphem.

Mimo prób Ralph, aby skłonić policję i Prokuraturę do mówienia prawdy przed sądem i społeczeństwem, funkcjonariusze policji i prokuratorzy wybrali powtórzenie kompletnie zmyślonej historii rodziny Narges przed sądem, przedstawiając Narges jako najszczęśliwszą dziewczynę na ziemi.

Krótko po zabójstwie Narges, Haroen i adwokat Ruijzendaal ogłosili cywilny proces przeciwko Ralph za sugerowanie ich jako prawdopodobnych sprawców/mózgów. Znowu, po pobieżnym dochodzeniu, sędziowie przyznali wszystkie roszczenia panom. Ralph nie pojawił się na wysłuchaniu sądowym z powodu groźb śmierci.

Adwokat Ausma doradził swojemu klientowi, aby zachował milczenie w sprawie jej motywu i powiedział jej, że TBS (instytucjonalne leczenie psychiatryczne) byłoby lepsze dla niej niż zwykły wyrok więzienia. Ausma znalazł eksperta, który napisał raport stwierdzający, że jego klientka cierpi na zaburzenie osobowości wielorakiej.

Funkcjonariusze policji, którzy pomagali Narges i Haroenowi w ich kampanii szantażu prawnego przeciwko Ralph, i którzy także byli zaangażowani w tuszowanie zabójstwa honorowego, złożyli skargę przeciwko Ralph za zniesławienie, oszczerstwo i pomówienie, ponieważ zaprzeczali, że działali w sposób korupcyjny. Sędziowie, znowu po pobieżnym dochodzeniu, uwierzyli w fabrykowane historie opowiadane przez funkcjonariuszy pod przysięgą i skazali Ralph. Ralph zabroniono wymieniania nazwisk funkcjonariuszy w negatywnym kontekście; w przeciwnym razie grozi mu 7 dni w więzieniu.

VS

Analiza 240 zeznań

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Morderstwo Narges Achikzei, Whistleblower, Władze holenderskie, Zabójstw honorowych.