25-letnia kobieta zabita przez swojego chłopaka w Nagold

Klara
urodzony: 1997
Zabójstwo: 24 kwietnia 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Nagold (koło Stuttgartu)
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej chłopak (27 lat w chwili popełnienia zbrodni)
24 kwietnia 2022 roku mężczyzna zadźgał swoją dziewczynę na śmierć w ich wspólnym mieszkaniu w Nagold-Lemberg w Schwarzwaldzie. Mówi się o "bardzo brutalnym akcie związku". Znajomy sprawcy (lub członek rodziny) następnego dnia zawiadamia policję. Ciało zostaje znalezione, sprawca aresztowany.

Cytat z prasy: "Ministerstwo nie odpowiedziało na pytania o karalność i narodowość podejrzanego, powołując się m.in. na ochronę danych osobowych".

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , , .