17-letnia Zhinwar M. zaginęła w Iraku: Policja prowadzi śledztwo w sprawie jej rodziny

Zhinwar M.
urodzona: 2005 r.
zaginiona od: 9 kwietnia 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Bielefeld
Kraj pochodzenia: Irak / Kurdowie / Jazydzi
Dzieci: brak
Podejrzani: jej rodzina (ojciec, matka, brat)
Ta historia oparta jest na założeniu: Zhinwar (pseudonim: Zhina) urodziła się w Niemczech, jej rodzina pochodzi z Iraku. Rodzina prowadzi kiosk w Bielefeld i jest znana Agencji Ochrony Młodzieży.

Podczas wakacji wielkanocnych Zhinwar wyjeżdża z ojcem, matką i bratem do Turcji 9 kwietnia 2022 roku, gdzie poddaje się lub ma się poddać leczeniu stomatologicznemu. Zdjęcia z niego zamieszcza w internecie. Następnie rodzina udaje się do Iraku, przypuszczalnie do rodzinnego miasta jej rodziców, przypuszczalnie na terenach kurdyjskich.

24 kwietnia Zhinwar po raz ostatni korzysta z telefonu komórkowego. Następnego dnia rodzina wraca do Niemiec - bez córki. Ponieważ nie przychodzi ona do szkoły, jej przyjaciele informują policję. Rodzice nie zgłosili zaginięcia córki, ale teraz twierdzą, że Zhinwar "ukryła się" w Iraku. Wyskoczyła z taksówki i uciekła.

Rodzina nie współpracuje z niemiecką policją i wynajęła adwokata.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje and tagged , , .