Zabójstwo honorowe w Uttar Pradesh, Indie: Ojciec dusi nastoletnią córkę

caret-down caret-up caret-left caret-right
Sandhya
Wiek: 17 lat
Uduszona: 10 lutego 2024 r.
Miejsce zamieszkania: Siddharthnagar, Uttar Pradesh
Pochodzenie: Indie
Dzieci: Brak
Sprawca: Ojciec
Prahalad Kumar, mieszkaniec Siddharthnagar w stanie Uttar Pradesh, został aresztowany przez lokalną policję za zabójstwo swojej 17-letniej córki Sandhyi. Kumar przyznał się do uduszenia jej tłumikiem z powodu jej związku z chłopcem z innej kasty.

Ciało Sandhyi zostało znalezione 10 lutego w wiosce Kharagwar, Siddharthnagar, Uttar Pradesh. Początkowo matka Sandhyi oskarżyła chłopaka o morderstwo.

Śledztwo doprowadziło do aresztowania Prahalada Kumara w Lucknow po tym, jak znaleziono rozbieżności w jego alibi. Wyznanie Prahalada Kumara zawierało szczegółowe informacje na temat jego sfabrykowanego alibi dotyczącego podróży do Mumbaju w celu podjęcia pracy, podczas gdy w rzeczywistości pozostawał on w Siddharthnagar.

Podczas przesłuchania Prahalad Kumar ujawnił swoją dezaprobatę dla związku Sandhyi z jej kolegą z klasy, powołując się na różnice kastowe. Przyznał się do zaplanowania morderstwa pod presją społeczną i w celu ochrony swojej reputacji.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .