Zabójstwa honorowe w Indiach: Jackie (Patwari) zastrzelony i ścięty przez braci swojej żony, ponieważ byli oburzeni ich miłosnym małżeństwem

caret-down caret-up caret-left caret-right
Jackie (Patwari)
Jackie (Patwari)
Urodzony: -.
Zastrzelony: 18 kwietnia 2022 r.
Miejsce pobytu: Mohalla Khatikaan, Meerut
Pochodzenie: Indie
Dzieci: -.
Sprawcy: Anshu i Sagar Khatik
W grudniu 2021 r. Jackie (alias Patwari) z Mohalla Khatikaan poślubił z miłości dziewczynę z naprzeciwka bez zgody jej rodziny. Zamieszkali razem w części domu rodziców Jackiego. Krewni Jackiego często krytykowali nowożeńców, co z kolei doprowadzało do gniewu rodzinę dziewczyny.

18 kwietnia doszło do eskalacji konfliktu. Anshu i Sagar Khatik, bracia dziewczynki, wtargnęli do domu i zastrzelili Jackiego, a następnie ścięli mu głowę. Ich siostra, która została zaalarmowana krzykami i chciała ratować męża, została ugodzona nożem. Przeżyła atak i została przewieziona do szpitala.

Policja aresztowała obu braci i przez długi czas prowadziła działania w tym rejonie z powodu napięć między stronami.

Czekamy na informacje.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .