Śmiertelne pchnięcie nożem w Niemczech: sprawca musi odbyć karę pięciu lat więzienia

Dilan
urodzony: 1992
zasztyletowany na śmierć: 30 marca 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Weyhe (Dolna Saksonia)
Pochodzenie: Syria / prawdopodobnie Kurdowie
Dzieci: 2 córki
Sprawca: jej mąż Mohammad Sharif E. (48 lat)
Mohammad i jego żona przyjechali do Niemiec z Syrii przez Iran. Małżeństwo rozstało się. Żona mieszka z ich 21-letnią córką Havin. Imię to brzmi kurdyjsko. W Iranie mieszka jeszcze jedna córka - być może dlatego, że jest tam zamężna.

30 marca 2022 roku eks pojawia się w drzwiach rodzinnego mieszkania w Weyhe-Leeste w Dolnej Saksonii. Współczując mu, kobieta wpuszcza go do środka. Jej prawdziwe imię nie jest znane.

Mohammad dźga żonę nożem kuchennym na oczach ich córki. Córka wzywa służby ratunkowe, które stwierdzają, że kobieta nie żyje. Mężczyzna zostaje aresztowany na miejscu zbrodni.

We wrześniu w sądzie rejonowym w Verden rozpoczyna się proces. Córka zgłasza przemoc domową, napaść i groźby śmierci. Istnieje nakaz ochrony przed przemocą, który sprawca wcześniej naruszył. W grudniu sprawca zostaje skazany na 5 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci w "mniejszej sprawie".

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .