Afgańczyk zadźgał młodą matkę w ich wspólnym mieszkaniu w Niemczech

caret-down caret-up caret-left caret-right
Sabrina G.
urodzona: 2000 r.
Próba zabójstwa: 4 stycznia 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Dresden
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Afganistan
Dzieci: 1 dziecko
Sprawca: jej chłopak Mohammad Omid A. (25 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
4 stycznia 2023 roku Afgańczyk zasztyletował swoją dziewczynę w ich wspólnym mieszkaniu w Dreźnie. Została ona przewieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Dziecko, które mieli razem, było obecne w czasie przestępstwa, ale pozostało bez szwanku i zostało umieszczone pod opieką państwa. Sprawca został aresztowany przed domem.

Sabrina pochodzi z Meißen i uczęszcza do szkoły specjalnej w Dreźnie. Sąsiadka mówi, że w ciągu ostatnich 1,5 roku policja była często wzywana z powodu przemocy domowej. Sprawca jest azylantem, według oficjalnych informacji ma 25 lat. Jego zdjęcie sugeruje, że jest znacznie starszy.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , .