Reakcja policji w Utrechcie na skargę R. Geissen w sprawie akcji policyjnej Anita Frielink (ps)

Narges Achikzei, która została podpalona, i jej chłopak mieli gwałtowny konflikt z 32-letnim byłym pracodawcą kobiety w Utrechcie. Rodzina jest związana z oszukańczymi praktykami. W każdym razie zostały one oskarżone przez rannego. Sam został wezwany do sądu tydzień po morderstwie pożarowym w związku ze zniesławieniem. Od dłuższego czasu mówi się, że wysyłał e-maile do kobiety - byłej robotnicy - i uszkodził jej honor i dobre imię.

Jest bardzo prawdopodobne, że ten konflikt odegrał rolę w okrutnej śmierci. Prokuratura nigdy nie chce odpowiadać na pytania dotyczące treści konfliktu prawnego. Oczywiste jest, że konflikt wywarł ogromną presję na Achikzei i inne zaangażowane strony.

PO Box 8300
3503 RH Utrecht

Włączony:
R. Geissen
PO Box 4063
3502 HB Utrecht

Telefon 0900-8844 (stawka lokalna)

Sekcja korpusu Biuro Bezpieczeństwa i Uczciwości

Leczone przez panią M. van Rossum.
Bezpośredni numer wybierania 0900-8844
Nasze odniesienie 2009-0595
Data 27 maja 2009 r.
Przedmiot Skarga na działania policji

Drogi panie Geissen,

Niniejszym potwierdzam otrzymanie Pańskiego pisma z dnia 20 maja 2009 r., w którym skarżą się Państwo na występ policji w Utrechcie.

Część złożonej skargi dotyczy sprawy, która będzie rozpatrywana i oceniana w postępowaniu karnym. Postępowanie w tej części skargi zgodnie z Utrechcką Policyjną Procedurą Zażaleń prowadzi do niepożądanej zbieżności z postępowaniem karnym, ponieważ to prokuratura i sąd decydują o popełnieniu przestępstwa. W pierwszej kolejności należy zatem przedstawić swoją obronę w postępowaniu karnym.

Po zakończeniu dochodzenia i ścigania, na przykład nieodwołalną decyzją sądu karnego lub zwolnieniem, zostaniesz o tym powiadomiony. Jeśli punkty wnoszenia skarg nie wchodzą w grę, mogą one zostać rozpatrzone w ciągu jednego roku od daty decyzji o zwolnieniu lub decyzji sędziego.
Jeśli chcesz to zrobić, daj mi znać. W takim przypadku proszę również o przesłanie mi kopii decyzji sędziego lub decyzji o zwolnieniu.

Część skargi, która dotyczy odmowy rejestracji raportu, może zostać rozpatrzona zgodnie z procedurą składania skarg. Przekazałem Pański list do osoby zajmującej się skargami w Policji w Utrechcie, która skontaktuje się z Panem/Panią w celu omówienia najlepszego sposobu postępowania z pańskim listem. Oczekuje się, że skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 tygodni.
Ze względu na święto niektórych osób odpowiedzialnych za rozpatrywanie skarg policji w Utrechcie, jest możliwe, że potrwa to trochę dłużej.

Informacje na temat procedury składania skarg można znaleźć w załączonej ulotce.

Z poważaniem,

Pani M. van Rossum.
Regionalny koordynator ds. skarg

Posted in Chronologia, Dochodzenie, Innowacje, Morderstwo Narges Achikzei, Whistleblower, Władze holenderskie and tagged , , , , , .