Policja aresztuje podejrzanego po tym, jak 48-letnia kobieta została zastrzelona w Sembach, Niemcy

Raka
urodzony: 1975
zastrzelona: 23 lutego 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Sembach (koło Kaiserslautern)
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: 1 syn (12 lat w chwili popełnienia zbrodni)
Sprawca: jej mąż (57 lat w chwili popełnienia zbrodni)
23 lutego 2023 roku w Sembach, na północ od Kaiserslautern, zostaje znalezione ciało kobiety. Mąż zostaje aresztowany w domu mieszkalnym. Istniał już nakaz sądowy zgodnie z ustawą o ochronie przed przemocą. Sprawca mieszkał oddzielnie od swojej żony. Odeszła od niego, podobno już wcześniej jej groził.

Narzędzie zbrodni znaleziono w mercedesie. Samochód ten wcześniej taranował auto kobiety. Więcej na razie nie wiadomo, nawet nazwisk i pochodzenia osób zamieszanych w sprawę.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .