Ojciec zaplanował zabójstwo córki razem z synem w Niemczech

caret-down caret-up caret-left caret-right
Evin
Urodzony: 2006
Proces: Styczeń 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Augsburg
Pochodzenie: Yazidi / prawdopodobnie Irak
Dzieci: brak
Sprawca: jej ojciec (44 lata w chwili popełnienia zbrodni)
Nie, to nie jest zabójstwo honorowe. Ale ta historia dobrze eksponuje kwestie zabójstw honorowych i społeczeństwa równoległego i jest warta opowiedzenia.

16-letnia Yazidi zakochała się w muzułmańskim Turku. Jej rodzina postanawia ją zabić. Ojciec ma 44 lata, syn 23; chcą, by wyglądało to na samobójstwo. Córka zostaje zmuszona do napisania listu samobójczego.

Dziewczyna zwraca się o ochronę do urzędu ds. dzieci i zostaje umieszczona pod nadzorem. Przemoc wobec niej zaczęła się, gdy miała 12 lat, czyli gdy weszła w okres dojrzewania.

W maju 2022 roku ojciec zostaje poproszony na rozmowę w Bureau of Youth Services. Tam mówi: "Odetnę jej głowę. A jeśli nie będę mógł tego zrobić, jest 500 innych Jazydów, którzy zrobią to za mnie". Uwaga: Odcinanie głowy to bardziej "szariat" niż Yazidi. Pochodzenie rodziny jest nieznane; Yazidis zwykle pochodzą z Iraku, Syrii lub Turcji.

W styczniu 2023 roku w Sądzie Okręgowym w Augsburgu rozpoczyna się proces o groźby i liczne napaści fizyczne i psychiczne.

Sporządźmy listę: Zabicie własnej córki, przemoc w rodzinie, odrąbywanie głów, planowanie w rodzinie, brak poszanowania praw dziewczyny lub kobiety, pogarda dla niemieckiego prawa i zdeterminowany pomysł, że zabijając córkę robi się coś dobrego, czyli przywraca honor rodziny - to typowe aspekty zabójstwa honorowego.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .