Ojciec zabija swoje dzieci w Hanau, aby zemścić się na żonie

caret-down caret-up caret-left caret-right
2 dzieci
Urodzeni: 2015 i 2011 r.
zamordowany: 11 maja 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Hanau
Pochodzenie: Indie
Dzieci: sami byli dziećmi
Sprawca: ich ojciec
Od końca 2021 r. Hinduska mieszka z dwójką dzieci w apartamentowcu w Hanau. Ojciec jest agresywny, dopuszcza się widzeń z dziećmi tylko w obecności agencji opieki społecznej.

W dniu 11 maja 2022 r. włamuje się do mieszkania. Wie, że była żona musi iść do pracy w warzywniaku o godzinie 6, ale dzieci idą do szkoły dopiero później. Podcina gardło 7-letniej dziewczynce, a 11-letniego chłopca wyrzuca przez balkon. Potem ucieka, szuka go policja, także w innych krajach Europy.

Syn umiera na chodniku, matka zapada się pod ziemię i trafia do kliniki psychiatrycznej. Można uznać ten czyn za karę dla matki.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .