Mężczyzna dźga kobietę nożem w Wuppertalu

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ayse
Urodzona: 1991 r.
Ugodzona nożem: 10 maja 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Wuppertal
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: 2 (w chwili popełnienia zbrodni miały 2 i 6 lat)
Sprawca: jej mąż (34 lata)
Podczas gdy dzieci spały obok niego, ojciec późnym wieczorem 10 maja 2022 r. dźgnął nożem matkę. Ofierze udaje się zadzwonić na numer alarmowy.

Policja znajduje kobietę ciężko ranną, przechodzi ona operację w trybie pilnym, następnego dnia nadal jest w stanie śmiertelnego zagrożenia. Mężczyzna zostaje aresztowany w pobliżu domu w Wuppertalu. Dzieci zamieszkują u krewnych. Nazwiska sprawców nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .