Nowożeńcy zamordowani przez rodzinę panny młodej w K'giri w Indiach

C. Jagan
urodzony: 1997
zamordowany: 21 marca 2023
Miejsce zbrodni: K'giri, Andhra Pradesh, Indie
Pochodzenie: Indie
Dzieci: brak
Sprawca: jego teść Shankar (43), G. Nagaraj (21), M. Murali (20)
Jagan jest 26-letnim pracownikiem budowlanym z wioski Kittampatti w Indiach. Pracuje jako osoba naprawiająca dachówki. Jagan był zakochany w S. Saranyi (21) z pobliskiej wioski. Rodzice Saranyi sprzeciwili się ich romansowi i postanowili zmusić Saranyę do poślubienia wybranego przez siebie mężczyzny.

W lutym 2023 roku Saranya uciekła z domu, zerwała więzi z rodziną i poślubiła Jagana. Chociaż oboje należeli do tej samej społeczności Vanniyar, Jagan był ekonomicznie biedniejszy od swojej żony.

Teściowie Jagana byli wściekli z powodu rozwoju sytuacji i ułożyli plan zabicia go. Wiedzieli, że codziennie jeździł do pracy na swoim motocyklu pewną trasą. We wtorek, 21 marca, około godziny 14.00, Jagan został zepchnięty z motocykla i zarżnięty przez trzech mężczyzn z sierpami na oczach wielu zszokowanych świadków. Jednym z napastników był jego teść Shankar (43).

Istnieje mrożące krew w żyłach nagranie wideo pokazujące nogi Jagana trzymane przez jednego z napastników, podczas gdy inni wielokrotnie bili go sierpami, w wyniku czego Jagan umiera. Trio następnie uciekło na swoich motocyklach.

Trio później poddało się lokalnym władzom. Dwaj mężczyźni, którzy pomogli Shankarowi to G. Nagaraj (21) i M. Murali (20).

Rozgniewani krewni Jagana splądrowali dom Shankara.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .