Morderstwo w Lichtenbergu: Mężczyzna bije kobietę na śmierć siekierą, policja strzela do sprawcy

Ana
Urodzona: 1995
Zabójstwo: 3 września 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Berlin
Pochodzenie: Ofiara: Ukraina; Sprawca: Kosowo
Dzieci: niejasne
Sprawca: kosowski Albańczyk (w chwili popełnienia zbrodni miał 23 lata)
Rankiem 3 września 2022 roku sąsiedzi w Berlinie-Lichtenbergu wzywają policję. Kosowski Albańczyk szaleje z siekierą w dziesięciopiętrowym budynku w wielokulturowej dzielnicy. Funkcjonariusze włamują się do mieszkania i widzą, jak kosowski Albańczyk zabija siekierą swoją ukraińską dziewczynę. Policja strzela do mężczyzny.

Zarówno ofiara, jak i sprawca nie byli zameldowani w tym mieszkaniu. Ponieważ nie bada się zmarłych, motyw tej zbrodni pozostanie niejasny. Może być motyw honorowy, ale może też mieć związek z psychozą lub narkotykami, albo z rabunkiem. Prawdziwe nazwiska osób zamieszanych w sprawę nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .